Zamknij

"Wesele 2": zwiastun nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego. Kiedy premiera? [WIDEO]

04.12.2020 10:34
"Wesele 2": zwiastun nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego. Kiedy premiera? [WIDEO]
fot. Wojciech OLSZANKA/East News

"Wesele 2" to najnowszy film uznanego polskiego reżysera, Wojciecha Smarzowskiego. O czym opowie produkcja? Kiedy premiera filmu "Wesele 2"? Przedstawiamy szczegóły i pierwszy zwiastun.

"Wesele 2", czyli kolejny film Wojciecha Smarzowskiego. O czym tym razem opowie nam twórca "Kleru" i "Wołynia"? Na kiedy zapowiedziano premierę filmu "Wesele 2"? W sieci ukazał się pierwszy zwiastun i wygląda na to, że jest na co czekać. Zobaczcie sami.

"Wesele 2" - zwiastun nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego

Zwiastun filmu "Wesele 2" prezentuje się następująco:

"Wesele 2" to roboczy tytuł najnowszego dzieła Wojciecha Smarzowskiego. Akcja ma rozgrywać się na dwóch płaszczyznach czasowych: współcześnie oraz w 1941 roku. Film ma przedstawić uroczystość weselną oraz poruszy kwestię relacji polsko-żydowskich

Zobacz także

"Wesele 2" - Wojciech Smarzowski popiera Strajk Kobiet

W zaprezentowanej zapowiedzi ekipa filmowa wyraziła swoje poparcie dla protestujących, którzy wyszli na ulice polskich miast po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. W zwiastunie widzimy osoby pracujące nad "Weselem 2", gdy pozują na tle ikonicznej już czerwonej błyskawicy. Marcin Kowalski, rzecznik prasowy Studia Metrage odniósł się do tego w rozmowie z Expressem Bydgoskim:

Od pierwszych dni strajku kobiet nasi filmowi oświetleniowcy wyświetlili na pałacu błyskawicę, symbol strajku. To był spontaniczny i wymowny gest solidarności. Nie mogliśmy z racji zawodowych obowiązków uczestniczyć w strajku, w ten sposób wyraziliśmy swoje poparcie dla osób walczących o prawo wyboru dla kobiet.

Marcin Kowalski, rzecznik prasowy Studia Metrage

"Wesele 2" - kiedy premiera?

Dokładna data premiery filmu "Wesele 2" nie jest obecnie znana. Wiemy jedynie, że nowy film Wojciecha Smarzowskiego zadebiutuje jesienią 2021 roku. W rolach głównych wystąpili Robert Więckiewicz, Agata Kulesza, Arkadiusz Jakubik Michalina Łabacz oraz Mateusz Więcławek.

Zobacz także