Zamknij

Nowe "Wesele" Wojciecha Smarzowskiego z datą premiery! Kiedy trafi do kin?

02.08.2021 11:34

Wojciech Smarzowski powraca z nowym "Weselem". Po 17 latach od premiery jego przełomowego filmu, reżyser zaprezentuje kolejny obraz miłości na tle polskiej rzeczywistości.

Wesele 2 Smarzowski
fot. Marcin Szpak/Wesele/Materiały prasowe Kino Świat

Wojciech Smarzowski, jeden z najważniejszych polskich reżyserów, który wydał na świat takie dzieła jak "Wołyń", "Róża", "Dom zły" czy "Kler", powraca do tematu "Wesela". Jak zapowiada sam twórca, jego najnowszy film ma być "opowieścią o manipulowaniu emocjami i ostrzeżeniem przed mową nienawiści".

"Wesele" (2021) - o czym będzie nowy film Smarzowskiego?

"Wesele" Wojciecha Smarzowskiego trafiło na ekrany w 2004 roku, wzbudzając ogromne emocje i wyznaczając styl przyszłego reżysera "Domu złego", "Drogówki" i "Pod mocnym aniołem". W "Weselu" Anno Domini 2021 ponownie zobaczymy gromadę podchmielonych gości, rywalizujące ze sobą w weselnych konkursach druhny oraz znajomych nagrywających wideo życzenia dla młodej pary. I ponownie będziemy musieli zmierzyć się z gorzką prawdą na temat Polski i Polaków.

Marcin Szpak/Wesele/materiały prasowe Kino Świat
fot.

Marcin Szpak/Wesele/materiały prasowe Kino Świat

W nowym "Weselu" Smarzowskiego panna młoda (Michalina Łabacz) jest w zaawansowanej ciąży. Zdecydowana na emigrację, z rosnącym niepokojem obserwuje wybryki męża. Jej ojciec, lokalny biznesmen Rysiek (Robert Więckiewicz), tej nocy też ma więcej zmartwień niż tylko zamieszanie wokół ślubu córki. Interes życia wisi na włosku, a w tle są nie tylko wielkie pieniądze, ale także szczęście jego najbliższych. Sytuacja zaognia się również za sprawą zaproszonych na uroczystość gości. A wszystko to obserwuje senior rodu Antoni Wilk (Ryszard Ronczewski), do którego wracają wspomnienia dramatycznych wydarzeń sprzed lat, kiedy poznał miłość swojego życia. Z każdą minutą rosną emocje i odżywają najgłębsze uczucia, historie burzliwych miłości dawnych i nowych kochanków przenikają się nawzajem. Stopniowo zatraca się granica między tym co kiedyś, a tym co teraz. Na jaw wychodzą tajemnice przeszłości, nakręcające spiralę zła, z której nie ma ucieczki. Mało komu udaje się zobaczyć coś więcej poza "swoimi własnymi" prawdami. A jeśli już się uda, to najczęściej w ukryciu – w obawie i strachu przed konsekwencjami i zdemaskowaniem. Świt zastanie bohaterów w różnej kondycji, stanie emocjonalnym i z różnym bagażem doświadczeń. Pewne jest tylko jedno – z tym weselnym kacem każdy będzie musiał poradzić sobie sam.

loader

Nowe "Wesele" Smarzowskiego - Kiedy premiera w kinach?

Nowe "Wesele" Wojciecha Smarzowskiego to najbardziej wyczekiwany polski film ostatnich lat. Wreszcie poznaliśmy jego ogólnopolską datę premiery. Produkcja trafi do kin już 8 października 2021 roku. 

Na ekranie zobaczymy, jak zwykle, plejadę polskich gwiazd, z których większość współpracowała już ze Smarzowskim przy jego poprzednich projektach. W filmie występują Robert Więckiewicz, Michalina Łabacz, Agata Kulesza, Andrzej Chyra, Arkadiusz Jakubik, Mateusz Więcławek, Tomasz Schuchardt i Przemysław Przestrzelski oraz legenda polskiego kina - Ryszard Ronczewski. Nie zabraknie też nowych twarzy. W "Weselu" pojawi się ostatnie aktorskie odkrycie reżysera "Kleru" - znana z "Motywu" i "Leśniczówki" Agata Turkot.

Marcin Szpak/Wesele/materiały prasowe Kino Świat
fot.

Marcin Szpak/Wesele/materiały prasowe Kino Świat

Za zdjęcia odpowiada stały współpracownik reżysera, Piotr Sobociński Jr., ("Wołyń", "Róża", "Drogówka"). Muzykę skomponował Mikołaj Trzaska, który również pracował już ze Smarzowskim (m.in. przy filmach "Róża", "Drogówka" i "Kler"). Producentem filmu jest Studio Metrage w koprodukcji z Canal+. Dystrybutorem filmu jest Kino Świat.

RadioZET.pl/Kino Świat