Zamknij

Weekend 6-7 sierpnia 2022: Co obejrzeć na VOD: Netflix, Disney+, Apple TV+ i innych?

05.08.2022 16:12
Predator: Prey - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Disney+

Co warto obejrzeć w weekend? Co zobaczyć na platformach streamingowej Disney+Netflix, Amazon Prime Video, Apple TV+ i innych? Przejrzeliśmy dla was  listę nowości najpopularniejszych serwisów VOD i wybraliśmy kilka tytułów. Co warto zobaczyć w weekend 16-17 lipca 2022? Przekonajcie się sami. 

Co obejrzeć na Disney+ [Weekend 6-7 sierpnia 2022]

"Predator: Prey"

„Prey” to filmowy prequel słynnej serii obrazów science-fiction „Predator”. Nowa historia rozgrywa się na 300 lat przed wydarzeniami znanymi z oryginalnych filmów z serii. W filmie podążać będziemy na Naru – przedstawicielką rodu Komanczów, która musi poradzić sobie z groźnym najeźdźcą z kosmosu. Rozpocznie się nierówna walka o przetrwanie.

"Buzz Astral"

Historia Buzza Astrala, człowieka który stał się inspiracją dla serii zabawek, znanych z serii "Toy Story". Opowieść o prawdziwym bohaterze, który zainspirował pokolenia. Ciekawa historia, w zaskakujący sposób ogrywająca postać, która wszyscy myśleli, że znają na wylot. Wspaniała animacja dla całej rodziny.

"Pod sztandarem nieba"

Andrew Garfield i Daisy Edgar-Jones w serialowej adaptacji powieści Jona Krakauera, w której twórcy przyglądają się policyjnemu śledztwu w sprawie brutalnego morderstwa kobiety i jej córeczki na przedmieściach Salt Lake Valley. Śledztwo prowadzi policjantów w stronę społeczności mormonów. Sprawy zaczynają się wtedy komplikować, a policjanci poznają zasady i brutalne konsekwencje nieugiętej wiary.

"High School Musical: The Musical: The Series", sezon 3

Trzeci sezon popularnego serialu młodzieżowego Disney+, nawiązującego do słynnej serii filmów Disney Channel. Nowe odcinki rozgrywają się podczas letnich wakacji i obozu letniego, w trakcie którego bohaterowie wystawią nowe przedstawienie. Wybór padł na "Krainę Lodu", a stawka, o jaką toczy się gra jest większa niż zwykle. 

Co obejrzeć na platformie Netflix? [Weekend 6-7 sierpnia 2022]

"Sandman"

Adaptacja słynnej serii powieści graficznych autorstwa Neila Gaimana o tym samym tytule. "Sandman" opowiada historię Królu Snów, który wyrusza w wyprawę między światami, aby odnaleźć skradzione mu artefakty, odzyskać dawną moc i rozprawić się z tymi, którzy skazali go na niemoc i niewolę. 

"Carter"

„Carter” zapowiadany jest jako film akcji non-stop, w którym wydarzenia rozgrywają się w czasie rzeczywistym. Główny bohater nie spocznie, póki nie wykona swojej misji. Główny bohater –„Carter” budzi się, nie pamiętając nic ze swojej przeszłości. W głowie ma tajemnicze urządzenie, a w ustach — zabójczą bombę. Dziwny głos dochodzący z jego ucha wydaje mu rozkazy. Bomba może wybuchnąć w każdej chwili — chyba że uratuje dziewczynę, która jest jedynym antidotum na wirusa. Ale CIA i północnokoreańscy organizatorzy zamachu stanu depczą mu po piętach. Od powodzenia jego misji mogą zależeć losy świata.

"Sezon Ślubów"

Komedia romantyczna o dwójce przyjaciół, którzy ciągle słyszą od rodziców, że powinni jak najszybciej znaleźć sobie "drugą połówkę". Aby uciszyć głosy przedstawicieli starszego pokolenia i w jakiś sposób przetrwać zbliżajacy się sezon ślubów, postanawiają razem chodzić na kolejne imprezy i udawać, że są parą. Taki układ sprawia oczywiście, że stopniowo zaczynają rzeczywiście zakochiwać się w sobie. Sęk tkwi w tym, że nie jest im łatwo pogodzić to, kim naprawdę są, z tym, jak chcieliby ich widzieć rodzice.

Co obejrzeć na platformie Amazon Prime Video? [Weekend 6-7 sierpnia 2022]

"Thirteen Lives"

Reżyser "Pięknego umysłu", "Kodu Da Vinci" i "Wyścigu", Ron Howard, opowiada opartą na faktach historię piłkarskiej drużyny, która została uwięziona w jaskini w Tham Luang. Opowiedziana po raz kolejny opowieść pokazuje dramatyczną walkę o przetrwanie oraz próby uratowania chłopców przed groźnymi warunkami pogodowymi, które grożą utonięciem wszystkich uwięzionych. Rozpoczyna się walka z czasem.

Co obejrzeć na platformie Apple TV+? [Weekend 6-7 sierpnia 2022]

"Łut szczęścia"

Film animowany, opowiadający o "najbardziej pechowej osobie na świecie", jak sama postrzega się główna bohaterka, Sam Greenfield. Dziewczyna ma poczucie, że nic jej nigdy nie wychodzi, a jej losem steruje nieprzychylne fatum. Kiedy więc przypadkiem znajdzie się w nieznanej krainie szczęścia, będzie musiała połączyć siły z magicznymi stworzeniami, by odwrócić swój los i uratować mieszkańców krainy. Animacja nie tylko dla najmłodszych.

Co obejrzeć na pozostałych platformach? [Weekend 6-7 sierpnia 2022]

"Boylesque"

„Boylesque” Bogny Kowaczyk to wspaniała afirmacja życia i chęci czerpania garściami z doświadczeń dnia codziennego. Filmowa opowieść o Lulli La Polacce, najstarszej drag queen w Polsce (a może i w Europie), to historia człowieka, który szuka w życiu przede wszystkim szczęścia i bliskości. Jak my wszyscy.Wyjątkowo urokliwy film, świetnie pokazujący głównego bohatera, robiąc to z szacunkiem i zrozumieniem. Wspaniała sekwencja berlińska i „Wy czasem zapominacie, że ja mam od was pięćdziesiąt lat więcej”. Nic dziwnego. Wigor, energia i pozytywne nastawienie do życia głównego bohatera potrafi być niezmiernie zaraźliwe.Piękny film o tym, że wiek to tylko cyfra, a wszystko zależy od naszej własnej pogody ducha. Dynamiczny, ciekawie poprowadzony film, umiejętnie tworzący portret zwykłego/niezwykłego człowieka, który po prostu chce czerpać radość z życia.Wspaniała, sensualna, najlepiej nakręcona scena w saunie, zostanie na długo w mojej pamięci. Tak jak i tekst reżyserki o tym, że sztuka reżyserii to czasem „szukanie wzruszeń w paździerzu” codzienności i oklepanych sposobach pokazywania zdarzeń.Wspaniała filmowa robota i jeden z najlepszych tytułów tegorocznych Nowych Horyzontów! „Boylesque” wciąż dostępne online. Serdecznie polecam! 

Film dostępny do niedzieli 7 sierpnia na platformie streamingowej Nowe Horyzonty VOD.

"Oczy Tammy Faye"

"Oczy Tammy Faye" to oparta na faktach opowieść o małżeństwie teleewangelistów, którzy rozpoczęli kariery od małego programu w telewizji, a potem ich zasięg rozrósł się do wartego miliardy dolarów imperium. Historię Tammy Faye (Jessica Chastain) poznajemy od czasów studiów, podczas których poznała swojego przyszłego męża Jima Bakkera (Andrew Garfield). Wraz z nią przeżywamy wzloty i upadki ich wspólnego biznesu, aż do ogromnego kryzysu, który grozi nie tylko rozpadowi ich małżeństwa, ale i całego imperium. Ciekawa, przewrotna historia o naiwności Amerykanów i o sile źle rozumianej wiary.

Film dostępny na platformie Chili.

"Mark, Mary And Some Other People"

Prezentowana podczas Tribeca Film Festival 2021 komedia romantyczna o parze, która na dość wczesnym etapie związku pobiera się, a następnie zaczyna eksplorować różne rodzaje relacji. Gdy decydują się na otwarty związek, nie spodziewają się, ile problemów i nierozwiązanych sytuacji pojawi się w ich życiu, wraz z dodatkowymi osobami. Opowieść o współczesnym spojrzeniu na bliskość, intymność i zasady współżycia, okraszona humorem i celnymi uwagami, dotyczącymi dzisiejszej codzienności. Główni aktorzy - Ben Rosenfield i znana z "Riverdale" Hayley Law posiadają ciekawą chemię, dzięki której ten film można oglądać z przyjemnością, nawet jeśli nie jest on zbyt odkrywczy.

Film dostępny na platformie Chili.

Czytaj także: „Niewidzialna wojna“: Zawierucha jako Vega na zwiastunie autobiografii reżysera [WIDEO]

RadioZET.pl/Upflix.pl/Facebook/informacje prasowe platform

Nowe Horyzonty 2022 - oprawa graficzna
15 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe festiwalu Nowe Horyzonty