Zamknij

Weekend 6-7 listopada: Co obejrzeć w kinie i na VOD: Netflix, HBO GO czy Apple TV+?

05.11.2021 16:15

Co obejrzeć w weekend? Specjalnie dla Was przejrzeliśmy oferty największych serwisów streamingowych, aby wybrać dla Was najciekawsze propozycje zbliżającego weekendu 6-7 listopada. Co oglądać w weekend w kinach i na platformach Netflix, HBO GO, Amazon Prime? Sprawdziliśmy i podpowiadamy.

Dickinson - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Apple TV+

Co obejrzeć w weekend – to częste pytanie, które zadajemy sobie w piątek wieczorem, rozmyślając nad planami kulturalnymi na najbliższe dni. Co warto zobaczyć w weekend 6-7 listopada? Sprawdziliśmy. Podpowiadamy, co obejrzeć w kinach i na platformach streamingowych: NetflixHBO GO czy Apple TV+?

Weekend 6-7 listopada: Co obejrzeć w kinie?

"Eternals"

Najnowszy film, wchodzący w skład Marvel Cinematic Universe, tym razem w reżyserii nagrodzonej Oscarem reżyserki Chloe Zhao. "Eternals" to opowieść o nadludzkiej rasie, która zamieszkiwała Ziemię od tysięcy lat, przyglądając się rozwojowi cywilizacji. Nie ingerowała w nasz los, a przypatrywała się jedynie, jak ludzie radzą sobie na planecie. Kiedy jednak w stronę Ziemi zmierza groźne niebezpieczeństwo, Eternals będą musieli stanąć do walki. Kolejna rozpędzona superbohaterska przygoda, która jednak w inny sposób podchodzi do ogranej tematu zamaskowanych obrońców.

"Spencer"

Opowieść o newralgicznym weekendzie w życiu Diany Spencer, księżnej Walii. Historia świątecznego weekendu, podczas którego Diana zdecydowała się odciąć od rodziny królewskiej i zacząć żyć w zgodzie ze sobą. Doskonała Kristen Stewart i brawurowy, bliski emocjom kobiety scenariusz sprawiają, że "Spencer" to poruszający film biograficzny, wobec którego trudno przejść obojętnie. (Wartym wspomnienia jest, że wydarzenia przedstawione w filmie zarysowano także w finałowym odcinku 4. sezonu serialu "The Crown").

"Wszystkie nasze strachy"

Zwycięzca Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o artyście Danielu Rycharskim, który w centrum swojej sztuki postawił wydarzenia z małego miasteczka. "Wszystkie nasze strachy" to zapis działań wokół dzieła "Strachy", stworzonego z bólu i trwogi po samobójstwie dziewczyny, szykanowanej za swoją orientację seksualną. Film Łukasza Rondudy i Łukasza Gutta to obraz, który podejmuje ważny temat i silnie oddziałuje emocjonalnie na widza, zadając zaskakujące pytania. Ważne, zaangażowane kino, niepozbawione jednak artystycznego wyrazu. Film godny uwagi.

"Obłoki śmierci - Bolimów 1915"

„Obłoki śmierci – Bolimów 1915” to pełnometrażowy fabularyzowany film dokumentalny, który odkrywa przed nami nieznaną historię Polski. Podczas I wojny światowej w Bitwie pod Bolimowem zginęło niemal 100 tysięcy ludzi – żołnierzy i cywilów. W krwawym boju starły się ze sobą mocarstwa, które wcześniej wymazały Państwo Polskie z mapy Europy. (opis dystrybutora)

"Śmierć Zygielbojma"

Film historyczny, przybliżający sylwetkę działacza społecznego Szmula Zygielbojma, który działał na rzecz upowszechnienia wiedzy na temat Holokaustu, aby pobudzić państwa europejskie do pomocy ludności żydowskiej. "Śmierć Zygielbojma" to film fabularny, inspirowany życiem Zygielbojma i skupiony przede wszystkim na śledztwie po jego tajemniczej śmierci w 1943 roku w Londynie. Podczas trwania śledztwa, bohaterowie oraz sami widzowie odkrywają coraz ciemniejsze karty europejskiej historii.

Weekend 6-7 listopada: Co obejrzeć na platformie streamingowej Netflix?

"Miłosna pułapka"

Pierwsza z serii komedii świątecznych Netflixa, "Miłosna pułapka" to film o młodej dziewczynie, która w okresie przedświątecznym postanawia być spontaniczna i zawalczyć o lepszy rozwój swojego życia miłosnego, więc wyjeżdża na drugi koniec kraju, aby zrobić niespodziankę nowo poznanemu mężczyźnie. Na miejscu jednak okazuje się, że sprawy są nieco bardziej skomplikowane niż początkowo jej się wydawało. Urokilwa komedia omyłek. 

"Film o policjantach"

Zwycięzca Srebrnego Niedźwiedzia podczas festiwalu w Berlinie, meksykański film "A Cop Movie" to nieszablonowy film dokumentalny, przybliżający codzienną pracę członków policyjnych służb porządkowych. Poprzez historię dwójki młodych policjantów, którzy nie zgadzają się z metodami stosowanymi w policji, reżyser opowiada zaskakującą historię o bezkarności strużów prawa. Przejmujący dokument.

"Big Mouth", sezon 5

Nowy sezon znanego i lubianego serialu, w którym główną rolę odgrywają... ludzke hormony. Serial animowany w hurmosytyczny sposób opowiada o problemach wieku dojrzewania, tłumacząc działanie najważniejszych hormonów w organizmie człowieka i wyjaśniając ich wpływ na zachowanie każdego z nas.

Weekend 6-7 listopada: Co obejrzeć na platformie streamingowej HBO GO?

"Na wodach północy"

Miniserial z udziałem Colina Farrella i Jacka O'Connella to opowieść o młodym lekarzu, który chcą uciec przed swoją przeszłością, zaciąga się na pokład łodzi wieloryniczej, która wyrusza w niebezpieczną podróż do Arktyki. Podczas wyprawy jego drogi skrzyżują się z brutalnym harpunnikiem Henrym Draxem. To spotkanie odmieni jego życie. Tylko czy na lepsze?

"Zabójstwo dwojga kochanków"

Prezentowany podczas American Film Festival 2020 film dramatyczny, przybliżający losy rozwiedzionej pary, która mimo separacji wciąż mieszka na tej samej ulicy. Przejmująca opowieść o rozpadzie związku oraz o granicach, które musimy stawiać sobie wzajemnie, aby na nowo nauczyć się szczęścia. Poruszający, choć powolnie rozwijany dramat. 

"Słodkie rzeczy"

Dramatyczna opowieść o dwójce rodzeństwa, którzy po porzuceniu przez matkę, wprowadzają się do domu ojca alkoholika. Muszą zatem opiekować się nie tylko sobą nawzajem, ale także dorosłym mężczyzną, który zgubił swoją życiową drogę. Forma filmu świetnie oddaje emocje bohaterów - w filmie pojawiają się sekwencje barwne, które reprezentują marzenia bohaterów. Mimo ciężkiego punktu wyjścia, "Słodkie rzeczy" to urokliwy komedio-dramat o sile rodzinnych więzi.

Weekend 6-7 listopada: Co obejrzeć na platformie streamingowej Apple TV+?

"Dickinson", sezon 3

3., finałowy sezon serialu oryginalnego Apple TV+, przedstawiający losy amerykańskiej poetki Emily Dickinson, ze współczesnym zacięciem. Rozgrywająca się w XIX wieku opowieść okraszona jest jednak dynamiczną współczesną muzyką, a także celnymi, ciętymi dialogami. Formuła ta w połączeniu z doskonałym aktostwem - w szczególności wyśmienitej Hailey Steinfeld, którą za niedługo zobaczymy w serialu "Hawkeye", sprawia że serial "Dickinson" to jedej z najlepszych seriali młodzieżowych ostatnich lat.

"Finch"

Tom Hanks, pies i humanoidalny robot - oto przepis na sukces najnowszego oryginalnego filmu Apple TV+. "Finch" to opowieść, rozgrywająca się w post-apokaliptycznym świecie, w którym bohater Hanksa próbuje znaleźć nowy dom dla siebie i swoich wiernych kompanów.

"Dr. Brain"

Koreański serial science-fiction opowiada historię mężczyzny, który na co dzień zajmuje się badaniem ludzkiego mózgu za pomocą doskonałych narzędzi. Gdy jego rodzina pada ofiarą tajemniczego wypadku, bohater postanawia wykorzystać zdobycze techniki, aby dowiedzieć się, co stało się jego najbliższym. Używając technologii, którą można określić jako "synchronizacja mózgów" z osobami zmarłymi, wyrusza w dramatyczną podróż w celu znalezienia wskazówek, które pomogą mu rozwikła zagadkę tajemniczej zbrodni.

Czytaj także: „Psie pazury“: nowy zwiastun i data premiery hitu Netflixa z festiwalu w Wenecji [WIDEO]

RadioZET.pl/materialy prasowe