Zamknij

Weekend 30-31 października: Co obejrzeć w kinie i na VOD: Netflix, HBO GO, Apple TV+ i innych?

29.10.2021 11:03

Co obejrzeć w weekend? To częste pytanie, które zadajemy sobie w piątek wieczorem. Przychodzimy z pomocą, wybierając najciekawsze propozycje z nowości dostępnych na najpopularniejszych platformach streamingowych. Co obejrzeć w weekend 30-31 października? Sprawdziliśmy i podpowiadamy.

Ostatniej nocy w Soho - kadr z filmu
fot. materiały prasowe UIP

Co warto obejrzeć w weekend? Co zobaczyć na platformach streamingowych: Netflix, HBO GOApple TV+ i Amazon Prime Video? Przejrzeliśmy dla was  listę nowości najpopularniejszych serwisów VOD i wybraliśmy kilka tytułów. Co warto zobaczyć w weekend 30-31 października? Przekonajcie się sami. 

Weekend  30-31 października: Co obejrzeć w kinie?

"Ostatniej nocy w Soho"

Nowy film Edgara Wrighta, twórcy takich hitów jak: "Baby Driver" czy "Scott Pillgrim kontra świat", opowiada historię pewnej dziewczyny, która marząc o wielkiej karierze, wyjeżdża do Londynu. Nie spodziewa się jednak, że na miejscu będzie uczestniczką serii zaskakujących zdarzeń. Bohaterka będzie bowiem śnić bardzo wyraziste sny na jawie, które przenoszą ją do Londynu lat 60., gdzie sama wciela się w postać śpiewaczki o bogatej karierze. Czy jednak to tylko sny? Nowy film Wrighta to umiejętna zabawa formą i szalona historia, która nie pozostawia widza obojętnym.

"Poroże"

Horror w sam raz na Halloween. Opowieść o małym miasteczku i bohaterach, którzy wierzą w starą legendę, krążącą w okolicy. Kiedy jednak zaczynają ginąć kolejne osoby, coraz więcej ludzi zaczyna zastanawiać się, czy legenda nie jest jednak w pełni prawdziwa. Przerażający, ciarogenny film, idealny dla fanów horroru.

"Mosquito State"

Polski film prezentowany na prestiżowym festiwalu w Wenecji i przez zagraniczną prasę określany jako połączenie prozy Franza Kafki z dosadnością książki i filmu "American Psycho". Historia analityka giełdowego, który nie potrafi oderwać wzroku od ekranu w swoim pięknym nowojorskim mieszkaniu. Gdy w lokum zalęga się chmara komarów, z początku mężczyzna w ogóle ich nie zauważa. Kiedy jednak zacznie je dostrzegać, zorientuje się, że to, że je widzi, może być syndromem choroby, na której leczenie może już być za późno. "Mosquito State" to thriller psychologiczny, zgłębiający umysł, który powoli osuwa się w stronę szaleństwa. 

"Moje wspaniałe życie"

Nowy film Łukasza Grzegorzka, twórcy hitów "Kamper" i "Córka trenera". "Moje wspaniałe życie" opowiada o życiu małomiasteczkowej nauczycielki, która czuje, że przeżywa kryzys. Mieszka w domu z mężem, matką i gromadą dzieci, nie mogąc znaleźć tam miejsca dla siebie. Nikt zdaje się też nie dostrzegać jej potrzeb i pragnień, gdyż jako żona i matka "ma przecież swoje obowiązki". Poznajemy ją w momencie, w którym z powodu dramatycznego listu włożonego za lusterko samochodu, postanawia diametralnie zmienić swoje życie. Film nagrodzony podczas festiwalu w Gdyni, z dobrym aktorstwem w szczególności Agaty Buzek i jak zwykle niezawodnego Adama Woronowicza.

Weekend  30-31 października: Co obejrzeć na platformie Netflix?

"Armia Złodziei"

Prequel głośnej "Armii Umarłych" Zacka Snydera, w całości skupiony na jednym z pobocznych bohaterów tamtego obrazu - "łamaczu sejfów" - Dieterze. Nowy film przedstawia historię Dietera oraz jego tajną misję, by rozgryźć trzy sejfy wchodzące w skład słynnej kolekcji Wagnera. "Armia Złodziei" to komediowe "heist movie", w zaskakujący i humorystyczny sposób pokazujące napad na trzy różne placówki finansowe, rozsiane po Europie. Matthias Schweighöfer, czyli aktor i reżyser wie, co sprawia że filmy z tego gatunku działają, więc prowadzi swoją opowieść lekką ręką. Przyjemna, niezobowiązująca rozrywka.

"Colin w czerni i bieli"

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia Colina Kaepernicka, sportowca, który został aktywistą. Sześcioodcinkowy serial, który został stworzony przez Avę DuVernay ("Selma", "Jak nas widzą") i samego Colina Kaepernicka to spojrzenie na młodość głównego bohatera i serią wydarzeń, które zmieniły trajektorię jego marzeń. Chłopak, który od zawsze marzył o życiu zawodowego sportowca, musi odnaleźć w sobie teraz pokłady dobrej woli, by pomagać innym. Ciekawe spojrzenie na Amerykę ostatnich kilkudziesięciu lat.

Weekend  30-31 października: Co obejrzeć na platformie HBO GO?

"Plotkara" (2021)

Nowa wersja słynnego amerykańskiego serialu dla młodzieży. W rozgrywającej się w tym samym świecie opowieści przyglądamy się życiu uczniów prestiżowej szkoły Constance-Billard z perspektywy 2021 roku. Uczniowie wracają do szkół po koronawirusowym lockdownie i zaczynają na nowo wchodzić w dramatyczne interakcje. Nowa wersja nawiązuje do oryginału, ale stara się skupiać na problemach nowych bohaterów, które dostosowane są do współczesnej widowni. Dość powiedzieć, że tym razem Plotkara to konto na Instagramie, a fakt, że od początku wiemy, kto za nim stoi, stanowi zaskakujący dodatek.

"Angela Black"

"Angela Black" to nowy serial z gatunku thrillera, który trafił na licencji na platformę HBO GO. Historia skupia się na kobiecie, która jest ofiarą przemocy domowej. Nie jest jednak gotowa odejść od męża. Do czasu, gdy nie skontaktuje się z nią prywatny detektyw, poszukujący dodatkowych "brudów" na jej męża, by móc wreszcie zamknąć go w więzieniu. Interakcja z detektywem diametralnie zmienia postawę kobiety, która stara się teraz wreszcie zawalczyć o godne życie. "Angela Black" to poruszający i emocjonalny obraz walki o lepsze jutro.

"Love Life", sezon 2

2. sezon serialu-antologii, opowiadającego losy młodych ludzi, którzy poszukują miłości w Nowym Jorku. W nowych odcinkach głównym bohaterem zostanie Marcus (znany z "The Good Place" William Jackson Parker). Wiadomo jednak, że Anna Kendrick, wcielająca się w centralną postać premierowej serii również ma pojawić się gościnnie w kilku odcinkach. 2. sezon będzie spojrzeniem na poszukiwanie miłości z męskiej perspektywy, a umiejscowienie akcji we współczesnym Nowym Jorku pozwoli zobaczyć, jak randkowanie zmieniło się od czasu, gdy Barney pytał kobiety w barze "Czy poznały Teda", pomagając tym samym swojemu koledze w serialu "Jak poznałem waszą matkę", który zadebiutował w 2005 roku (i sam doczeka się właśnego spin-offa). 

"Gniazdo"

Dramat o gęstości thrillera. Filmowa opowieść o człowieku biznesu, który po raz kolejny przeprowadza się z rodziną w nowe miejsce zamieszkania, licząc, że awans sprawi, że jego życie nabierze więcej sensu. Mężczyzna skupiony na pracy zaniedbuje jednak swoje obowiązki domowe, co coraz bardziej nie podoba się jego żonie. Gdy mężczyzna nieopatrznie postawi wszystko na jedną kartę i przegra, diametralnie zmieni to relacje z żoną i córką. "Gniazdo" to intrygujący dramat, który umiejętnie buduje napięcie, dzięki czemu wielokrotnie siedzimy niemal na brzegu fotela. Carrie Coon i Jude Law tworzą wyśmienite kreacje aktorskie, a ich wzajemne niesnaski dają ogromną dozę satysfakcji. Koniecznie!

Weekend  30-31 października: Co obejrzeć na platformie Apple TV+?

"Swagger"

Serial inspirowany życiem gwiazdy NBA Kevina Duranta. "Swagger" to ciekawe spojrzenie na świat koszykówki od środka, pokazujący jak naprawdę wygląda relacja zawodników z trenerem, rodziną, a także jak cienka granica dzieli ambicję i marzenia od oportunizmu i korupcji. "Poza kortem, serial pokazuje, jak wygląda dorastanie w Ameryce", jak głoszą oficjalne materiały prasowe.

Weekend  30-31 października: Co obejrzeć na platformie Amazon Prime Video?

"Maradona: Blessed Dream"

Film dokumentalny o słynnym piłkarzu Diego Maradonie. Nowe spojrzenie na fenomenalnego zawodnika i jego dramatyczną historię wejścia na sam szczyt. Produkcja Amazon Prime Video sięga po nowe nagrania archiwalne i tworzy wyrazisty portret jednego z najsłynniejszych zawodników na świecie. 

Czytaj także: Najlepsze i najstraszniejsze horrory na faktach. TOP7, które musisz zobaczyć

RadioZET.pl

Zobacz także