Zamknij

37. WFF: filmy w Konkursie Międzynarodowym. Te tytuły walczą o główną nagrodę festiwalu

08.10.2021 09:00

37. Warszawski Festiwal Filmowy rozpoczyna się już w piątek, 8 października. Na widzów Kinoteki i Multikina Złote Tarasy czeka blisko 170 filmów. W trakcie filmowej imprezy nie zabraknie Konkursu Międzynarodowego. O główną nagrodę Warszawskiego Festiwalu Filmowego powalczy kilkanaście filmów. Na festiwal zaprasza Radio ZET.

Warszawski Festiwal Filmowy 2021
fot. mat. prasowe Warszawski Festiwal Filmowy

37. Warszawski Festiwal Filmowy odbędzie się w dniach 8-17 października. Organizatorzy opublikowali już pełny program imprezy, podczas której zobaczymy blisko 170 filmów, wśród nich premiery światowe, międzynarodowe i europejskie. Które produkcje powalczą o główną nagrodę WFF? Poniżej prezentujemy listę filmów biorących udział w Konkursie Międzynarodowym.

Zobacz: Warszawski Festiwal Filmowy 2021: pełny program, lista filmów [REPERTUAR]

Warszawski Festiwal Filmowy 2021: konkurs międzynarodowy. Lista filmów

W Konkursie Międzynarodowym 37. Warszawskiego Festiwalu Filmowego zobaczymy 15 filmów, w tym nowe produkcje Lecha Majewskiego i Olega Sencowa.

"Albańska dziewica", reż. Bujar Alimani (Niemcy, Belgia, Albania, Kosowo)

Przejmująca historia miłosna rozgrywająca się w mrocznych czasach, pod presją starych tradycji. Głęboko humanistyczna opowieść o wolności, która jest najwyższym dobrem, nawet za cenę samotności.

"Brigitte Bardot cudowna", reż. Lech Majewski (Polska)

Najnowszy film mistrza Majewskiego oparty na jego powieści „Pielgrzymka do grobu Brigitte Bardot Cudownej”, w której rozlicza się z młodością, dzieciństwem oraz tym, czym była dla niego Polska. Premiera światowa na festiwalach w Warszawie i w Busan.

"Cud", reż. Bogdan George Apetri (Rumunia, Czechy, Łotwa)

Młoda zakonnica wymyka się z klasztoru, by zająć się pilną sprawą i nigdy nie wraca. Policyjne śledztwo idzie w nieoczekiwanym kierunku. Być może chodzi tu o prawdziwy cud...

Zobacz także

"Dom “Słowo”. Niedokończona powieść", reż. Taras Tomenko (Ukraina)

Historia ukraińskiego pokolenia artystów prześladowanych przez system totalitarny - na tle jednego z największych ludobójstw XX wieku, Hołodomoru.

"Kinofilia", reż. Algimantas Puipa (Litwa)

Z delikatną ironią „Cinephilia” demaskuje iluzję filmu. Postacie migrują przez światy rzeczywistości i fantazji, w okolicznościach, które paradoksalnie nie mają pytań ani odpowiedzi.

"Legenda Molly Johnson", reż. Leah Purcell (Australia)

Trzymający w napięciu australijski western o miłości, rodzinie, przetrwaniu, prawdzie i rasizmie. Jak daleko posuniesz się, by chronić tych, których kochasz?

"Miss Osaka", reż. Daniel Dencik (Francja, Japonia)

Kim chciałbyś być, gdybyś mógł być kimkolwiek? Ines ma nieoczekiwaną szansę, aby się o tym przekonać. I korzysta z niej.

"Nie ma sprawy", reż. Jiachen Jiang (Chiny)

Ojciec kontra córka, północ kontra południe - konflikt rodzinny ujawnia głęboko zakorzeniony konflikt między różnymi systemami wartości we współczesnej chińskiej komedii.

Zobacz także

"Nosorożec", reż. Oleg Sentsov (Ukraina, Polska, Niemcy)

Ukraina, lata 90. W Związku Radzieckim trwa transformacja ustrojowa. Młody człowiek o pseudonimie Nosorożec zaczyna jako drobny złodziejaszek. Zna tylko przemoc i okrucieństwo, a nie mając nic do stracenia. Czy znajdzie szansę na odkupienie?

"Pętla czasu", reż. Masakazu Kaneko (Japonia)

W 2020 roku główny bohater Sosuke, szukając wymarłego japońskiego wilka, odnajduje czaszkę zwierzęcia pod ziemią Tokio. Z tą czaszką podróżuje w czasie do dawnego Tokio i ludzi, którzy odeszli. Doświadcza, czym jest prawdziwa wartości życia.

"Powtórka", reż. Tayfun Pirselimoglu (Turcja, Grecja, Francja)

Mężczyzna, który jest świadkiem morderstwa, sam staje się oskarżonym w innej sprawie. Alegoryczna, współczesna opowieść o pewnej sytuacji bez wyjścia.

"Saloum", reż. Jean Luc Herbulot (Senegal)

Trzech najemników trafia na tereny delty rzeki Saloum w Senegalu. Thriller z mistrzowsko wplecionym wątkiem sił nadprzyrodzonych, odwołującym się do afrykańsko-karaibskiego folkloru i mistycyzmu.

"Ten drugi Tom", reż. Rodrigo Plá; Laura Santullo (Meksyk)

Przejmujące spojrzenie na aktualny problem nadmiernego stosowania leków psychiatrycznych u dzieci i opresyjną politykę socjalną.

"Toubab - swój obcy", reż. Florian Dietrich (Niemcy)

Babtou pochodzi z Senegalu, ale urodził się w Niemczech. Pouczająca komedia o tym, jak daleko można się posunąć, aby uniknąć deportacji.

"YT", reż. Dmitry Davydov; Stepan Burnashev (Rosja)

Zwariowana antologia złożona z siedmiu zabawnych, dramatycznych i złożonych historii o wzajemnych relacjach w rodzinie, wśród sąsiadów, krewnych i przyjaciół.

Opisy filmów: mat. prasowe WFF

Warszawski Festiwal Filmowy 2021: bilety. Gdzie kupić i ile kosztują?

Bilety na 37. Warszawski Festiwal Filmowy, który odbędzie się w Kinotece i Multikinie Złote Tarasy są już dostępne w sprzedaży. Wejściówki można kupić stacjonarnie w obu kinach festiwalowych, a także online – na stronie internetowej festiwalu, w serwisie empikbilety.pl czy w aplikacji mobilnej Going.

Ceny biletów:

  • godz. 10:00, 11:00, 11:15, 12:45 – 15 złotych (od poniedziałku do piątku)
  • godz. 10:00, 11:00, 11:15, 12:45 – 18 złotych (sobota-niedziela)
  • godz. 13:30, 13:45 i 14:00 – 18 złotych
  • godz. 16:00, 16:15, 16:30, 18:30, 18:45, 19:00, 21:00, 21:15, 21:30 – 22 złote

Szczegółowe informacje na temat biletów znajdują się na stronie www.wff.pl w zakładce „bilety/kina”.

RadioZET.pl/mat.prasowe