Zamknij

Trwa 37. Warszawski Festiwal Filmowy. Na ekranie blisko 170 filmów z całego świata [PROGRAM]

08.10.2021 14:00

37. Warszawski Festiwal Filmowy wystartował 8 października. W trakcie dziesięciu festiwalowych dni widzowie będą mieli okazję zobaczyć blisko 170 filmów, w tym produkcje pokazywane w Cannes i Wenecji, a także premiery światowe. Bilety na Warszawski Festiwal Filmowy są już w sprzedaży. Na wydarzenie zaprasza Radio ZET.

Warszawski Festiwal Filmowy
fot. mat. prasowe Warszawski Festiwal Filmowy

37. Warszawski Festiwal Filmowy odbywa się w dniach 8-17 października. Organizatorzy opublikowali już pełny program imprezy, podczas której zobaczymy blisko 170 filmów, wśród nich premiery światowe, międzynarodowe i europejskie. Jakie filmy pojawią się na Warszawskim Festiwalu Filmowym, gdzie kupić i ile kosztują bilety? Poniżej możecie sprawdzić szczegóły.

Zobacz także: 37. Warszawski Festiwal Filmowy: filmy w Konkursie Międzynarodowym. Te tytuły walczą o główną nagrodę

Warszawski Festiwal Filmowy 2021: program, lista filmów [REPERTUAR]

Program Warszawskiego Festiwalu Filmowego jest naprawdę bogaty. W tym roku do organizatorów napłynęła rekordowa liczba blisko 4,5 tysiąca zgłoszeń z 96 krajów. Ostatecznie w repertuarze festiwalu pojawi się 168 filmów.

Wśród nich widzowie będą mieli okazję zobaczyć m.in. produkcje z najsłynniejszych festiwali filmowych na świecie – Cannes ("Wzgórze ryczących lwic", "La Civil", "Intregalde"), Wenecja ("Cud", "Atlantyda"), Sundance ("Ul"), Tribeca ("Królowa wspaniałości", "Na pięści") czy Toronto ("Saloum", "Ten drugi Tom").

Zobacz także

W Konkursie Międzynarodowym zostaną pokazane premiery światowe, międzynarodowe i europejskie, m.in. "Nosorożec" Olega Sencowa czy "Brigitte Bardot cudowna" Lecha Majewskiego z tytułową rolą Joanny Opozdy. O najważniejszą nagrodę WFF powalczy łącznie 15 filmów.

Brigitte Bardot cudowna
fot. "Brigitte Bardot cudowna" / mat. prasowe Warszawski Festiwal Filmowy

Tegoroczny festiwal otworzy walczący o Złotego Lewa w Wenecji „Kapitan Wołkogonow uciekł” w reżyserii Natashy Merkulovej i Alekseya Chupova. Filmem zamknięcia będzie bułgarsko-francuska produkcja „Kobiety płaczą” Veseli Kazakovej, który miał premierę na niedawnym festiwalu w Cannes.

Impreza, podobnie jak w latach poprzednich, będzie podzielona na pięć sekcji konkursowych (Konkurs Międzynarodowy, Konkurs 1-2, Konkurs Wolny Duch, Konkurs Filmów Dokumentalnych i Konkurs Filmów Krótkometrażowych). Zaplanowano również kilka sekcji niekonkursowych (m.in. Odkrycia, Pokazy Specjalne czy Polska Klasyka z przeglądem filmów Marka Koterskiego).

Pełny program Warszawskiego Festiwalu Filmowego z listą wszystkich filmów jest dostępny na stronie internetowej www.wff.pl.

Kapitan Wołkogonow uciekł
fot. "Kapitan Wołkogonow uciekł" / mat. prasowe Warszawski Festiwal Filmowy

Warszawski Festiwal Filmowy 2021: bilety. Gdzie kupić i ile kosztują?

Bilety na 37. Warszawski Festiwal Filmowy, który odbędzie się w Kinotece i Multikinie Złote Tarasy są już dostępne w sprzedaży. Wejściówki można kupić stacjonarnie w obu kinach festiwalowych, a także online – na stronie internetowej festiwalu, w serwisie empikbilety.pl czy w aplikacji mobilnej Going.

Ceny biletów:

  • godz. 10:00, 11:00, 11:15, 12:45 – 15 złotych (od poniedziałku do piątku)
  • godz. 10:00, 11:00, 11:15, 12:45 – 18 złotych (sobota-niedziela)
  • godz. 13:30, 13:45 i 14:00 – 18 złotych
  • godz. 16:00, 16:15, 16:30, 18:30, 18:45, 19:00, 21:00, 21:15, 21:30 – 22 złote

Szczegółowe informacje na temat biletów znajdują się na stronie www.wff.pl w zakładce „bilety/kina”.

Zobacz także

RadioZET.pl/mat.prasowe