Zamknij

Szef Marvela zapowiada powrót Agathy Harkness. Kiedy znów zobaczymy bohaterkę "WandaVision"?

14.07.2021 13:47

Agatha Harkness - antagonistka serialu Marvela "WandaVision" powróci w kolejnych produkcjach. Potwierdził to sam szef studia - Kevin Feige.

WandaVision - Kathryn Hahn - kadr z serialu Marvela
fot. Disney+/materiały prasowe

Serial "WandaVison" to przełomowa produkcja w świecie historii w odcinkach i uniwersum Marvela. Według słów szefa Marvel Studios jedna z ulubienic widzów nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

"WandaVision" - Agatha Harkness powróci w kolejnych produkcjach Marvela

Do tej pory w historii produkcji o superbohaterach nie było jeszcze takiego tytułu jak "WandaVison". Łączący wiele konwencji, metatekstualny serial Disney+ został doceniony 23 nominacjami do nagród Emmy.

Kevin Feige - szef Marvel Studios i człowiek odpowiedzialny za rozwój MCU udzielił ostatnio wywiadu serwisowi Rotten Tomatoes. Podczas rozmowy w kontekście przyszłości uniwersum, został zapytany o budowanie serialowo-filmowego świata Marvela. Co powiedział Feige?

Jedną ze wspaniałych rzeczy w budowaniu MCU jest obserwowanie, jak widzowie reagują na postacie, których się nie spodziewali lub o które nie prosili. Nie powiedziałbym, że fani walili w nasze drzwi, by Agatha Harkness pojawiła się w MCU, ale jest to świetna postać grana przez świetną aktorkę. A tu po pierwszych kilku odcinkach ludzie zadają pytania: "W jakim tytule ona znowu się pojawi? Co jeszcze zamierza zrobić?". Myślę, że to samo dzieje się teraz z Johnem Walkerem z serii "The Falcon i Winter Soldier", a już na pewno z Mobiusem M. Mobiusem granym przez Owena Wilsona w serialu "Loki".

Postać Agathy Harkness - potężnej, złowieszczej czarownicy wykreowała Kathryn Hahn i z miejsca stała się jedną z najpopularniejszych bohaterek serialu. Na początku sprawiała wrażenie sojuszniczki Wandy Maximoff granej przez Elizabeth Olsen, ale wkrótce okazało się, że ma wobec niej mroczne zamiary. Mimo że, to postać zupełnie nowa w MCU i w zasadzie bardzo niszowa nawet dla miłośników komisów Marvela, twórcom udało się stworzyć z niej pełnoprawną bohaterkę, wzbudzającą rozmaite uczucia wśród widzów, chcących zobaczyć ją w kolejnym tytule. Feige poruszył kwestię nowych postaci w kinowym uniwersum.

Jest to więc coś, co jest bardzo ważne dla MCU - nowe postacie. Komiksy są wypełnione wieloma wcieleniami spektakularnych bohaterów, a kiedy znajdziesz najlepszych aktorów do ich ożywienia, może szybko dojść do sytuacji, w której publiczności nigdy wcześniej niesłysząca o danej postaci, będzie na nas zdenerwowana, że nie ogłosiliśmy jeszcze jej solowego filmu. I to nas wszystkich bardzo cieszy.

Feige zapytany o powrót Agathy Harkness udzielił odpowiedzi, która powinna satysfakcjonować jej fanów.

Pewnego dnia. Niedługo. Na razie zobaczycie Kathryn Hahn w filmie "Na noże 2", a potem może w paru innych rzeczach. Ale w MCU nie może to się stać od razu. Ujmijmy to w ten sposób.

O jakiej produkcji wspomniał szef Marvel Studios? Na razie pozostaje nam gdybać, bo może chodzić o drugą część "Doktora Strange'a", kontynuację "WandaVision" lub zupełnie nową produkcję, w której Hahn zaliczy zaskakujący występ gościnny. Na razie fani Marvela muszą zadowolić się finałem serialu "Loki" i seansem filmu "Black Widow", który w końcu trafił do kin na całym świecie.

loader

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/Rotten Tomatoes