Zamknij

Walentynki 2022 na Netflix i HBO GO: 8 filmów, które warto obejrzeć w święto zakochanych [LISTA]

14.02.2022 07:54

Walentynki 2022 to dobry moment na zaplanowanie seansu. Podpowiadamy, które filmy powinniście obejrzeć. Oto lista 8 filmów w sam raz na walentynki!

Walentynki 2022 na Netflix i HBO GO: 8 filmów, które warto obejrzeć w święto zakochanych [LISTA]
fot. Melissa Moseley / New Line Cinema/Collection Christophel/East News

Walentynki 2022 roku będą wyjątkowe. COVID-19 zadbał o to, byście tegoroczne święto zakochanych spędzili w domowym zaciszu. Co robić w walentynki, gdy kina i restauracje nie funkcjonują? Odpalić Netfixa i HBO GO, rzecz jasna! Jeśli nie wiecie, na który film się zdecydować - przychodzimy z pomocą. Poniżej znajdziecie listę 8 filmów w sam raz na walentynki 2022.

Walentynki 2022 na Netflix i HBO GO - 8 filmów, które warto obejrzeć

Walentynki to czas miłości i romantyzmu. Na naszej liście najlepszych filmów na walentynki królują zatem komedie romantyczne. Znalazło się też  jednak miejsce dla bardziej złowieszczych klimatów.

Nasza subiektywna lista najlepszych filmów na walentynki 2022 prezentuje się następująco:

1. "Titanic"

Król melodramatów (i filmów katastroficznych), jedno z największych arcydzieł kinematografii oraz ikoniczna już para zakochanych - czego chcieć więcej w walentynkowy wieczór? "Titanic" idealnie się sprawdzi.

Zobacz także: "Titanic" - jak dziś wyglądają gwiazdy kultowego filmu? [FOTO]

2. "Kocha, lubi, szanuje"

Jedna z najzabawniejszych i najbardziej przewrotnych komedii romantycznych w dziejach gatunkuRyan Gosling i Steve Carell wcielają się tu w "ucznia" i "mistrza" - młodszy z mężczyzn usiłuje pomóc starszemu w odzyskaniu dawno utraconej męskości po tym, jak porzuciła go żona. W obsadzie znalazły się również Emma Stone, Julianne Moore i Marisa Tomei. Do obejrzenia na Playerze.

3. "Twój Simon"

Tym razem nieco bardziej młodzieżowe klimaty. "Twój Simon" to ciepła, mądra i poruszająca opowieść o tym, że miłość jest piękna niezależnie od tego, jaką formę przyjmuje. Fabuła skupia się na historii tytułowego Simona - homoseksualnego licealisty, który nikomu nie wyjawił prawdy o swojej orientacji. Wszystko zmienia się, gdy poznaje w sieci tajemniczego kolegę ze szkoły. Dostępność: vod.pl

Zobacz także: Najlepsze filmy o miłości nastolatków. TOP 34

4. "Czas na miłość"

Jeden z najpiękniejszych filmów o miłości, jakie kiedykolwiek powstały, a przy okazji idealna propozycja na walentynki. Rzecz dotyczy młodego człowieka imieniem Tim, który w dniu swoich 21. urodzin dowiaduje się, że... jest podróżnikiem w czasie. Gdy spotyka miłość swojego życia musi nauczyć się, że to niepowtarzalność każdej z chwil czyni życie wyjątkowym. 

Zobacz także: Filmy na wieczór. 13 najlepszych filmów na wieczór przed telewizorem [LISTA]

5. "Tamte dni, tamte noce"

Kolejny tytuł należący do absolutnej czołówki filmów romantycznych. Historia miłości Elio i Olivera nie tylko was zachwyci, ale także przeniesie w samo serce włoskiego lata. Słowem: walentynki idealne. Dostępność: HBO GO.

6. seria "Bridget Jones"

Walentynki z Bridget? Zawsze! Choć zapewne widzieliście te filmy już milion razy, kolejny seans nie zaszkodzi. Dostępne na HBO GO.

7. "Pamiętnik"

Jeden z najbardziej osławionych melodramatów, który wzruszy was do łez. W trakcie seansu przyjdzie wam wysłuchać historii snutej staruszce cierpiącej na Alzheimera przez jej przyjaciela. Historii miłosnej rzecz jasna, o bogatej dziewczynie i biednym chłopaku, którzy przed laty zakochali się w sobie do szaleństwa. Przygotujcie zatem chusteczki, a udane Walentynki macie jak w banku.

8. "Crimson Peak. Wzgórze krwi"

Na deser mniej romantyzmu, a więcej grozy. "Crimson Peak. Wzgórze krwi" to gotycka opowieść o pięknej dziewoi, która poślubia przystojnego młodzieńca i zamieszkuje w jego gigantycznym domostwie. Mężczyzna nie jest jednak tym, za kogo się podaje, a posiadłość skrywa wiele mrocznych tajemnic. W rolach głównych wystąpili Mia Wasikowska, Jessica Chastain i wspaniały, jak zawsze, Tom Hiddleston. Film czeka na was w bibliotece HBO GO.