Zamknij

Netflix pokazał zwiastun "W lesie dziś nie zaśnie nikt 2". Kiedy premiera polskiego horroru? [WIDEO]

12.10.2021 10:46

Polski horror, który zrobił furorę za granicą, powraca. Netflix pokazał pierwszy zwiastun "W lesie dziś nie zaśnie nikt 2", który zapowiada, że sequel utrzyma poziom "jedynki". Sami zobaczcie.

Netflix pokazał zwiastun "W lesie dziś nie zaśnie nikt 2". Kiedy premiera polskiego horroru? [WIDEO]
fot. materiały prasowe Netflix

"W lesie dziś nie zaśnie nikt" to polski slasher, który jakością nie ustępuje takim legendom, jak "Piątek trzynastego", czy "Droga bez powrotu" (będąc jednocześnie swoistym hołdem dla tychże). Horror z Julią Wieniawą w roli głównej zadebiutował na Netflixie w 2020 roku i szybko zrobił oszałamiającą karierę nawet poza granicami naszego kraju. Teraz powraca, by przerazić nas ponownie, obiecując więcej krwi, więcej potworów i mniej snu.

"W lesie dziś nie zaśnie nikt 2": zwiastun polskiego horroru Netflixa

Głównym bohaterem "W lesie dziś nie zaśnie nikt 2" jest niejaki Adaś - nieśmiały i boleśnie samotny młody policjant z Podlasia, który szuka swojego miejsca w świecie. Zanim jednak podejmie się naprawy własnego życia, weźmie udział w śledztwie dotyczącym tajemniczej młodej dziewczyny, która - jak twierdzi - przeszła przez piekło, a wszyscy jej przyjaciele nie żyją. Tak, tą dziewczyną jest grana przez Julię Wieniawę Zosia, a nawiązanie do innej produkcji Netflixa z jej udziałem było zdecydowanie zamierzone.

"W lesie dziś nie zaśnie nikt 2" to przewrotna, ironiczna, groteskowa i krwawa historia o poszukiwaniu miłości i odkrywaniu samego siebie w świecie, w którym zdecydowanie więcej nas dzieli niż łączy.

"W lesie dziś nie zaśnie nikt 2": kiedy premiera na Netflix?

Za reżyserię odpowiada Bartosz M. Kowalski, który wraz z Mirellą Zaradkiewicz opracował także scenariusz. W rolach głównych zobaczymy Mateusza Więcławka (gwiazdora nowego "Wesela" Wojciecha Smarzowskiego) oraz Julię Wieniawę. Na ekranie towarzyszyć im będą: Andrzej Grabowski, Zofia Wichłacz, Wojciech Mecwaldowski, Izabela Dąbrowska, Sebastian Stankiewicz i Robert Wabich.

"W lesie dziś nie zaśnie nikt 2" zawita w bibliotece Netflixa już 27 października 2021 roku, czyli w sam raz na tegoroczne Halloween.

loader

RadioZET.pl/Netflix