Zamknij

"W jak morderstwo": Paweł Domagała i Agnieszka Smołowik w szalonej komedii kryminalnej [ZWIASTUN]

18.05.2021 10:54

Komedia kryminalna "W jak morderstwo" doczekała się pierwszego zwiastuna. Zobacz Pawła Domagałę i Agnieszkę Smołowik na tropie zbrodni. Premiera już w czerwcu 2021!

W jak morderstwo zwiastun filmu
fot. materiały prasowe Next Film

Zwiastun komedii "W jak morderstwo" zadebiutował w sieci. W tej szalonej komedii kryminalnej opartej na książce Katarzyny Gacek rozmiłowana w kryminałach dziewczyna z sąsiedztwa (Agnieszka Smołowik) i fajtłapowaty policjant (Paweł Domagała) trafiają na trop tajemniczej zbrodni. By rozwiązać zagadkę morderstwa, muszą połączyć siły i stawić czoła hermetycznej społeczności Podkowy Leśnej.

"W jak morderstwo": Zwiastun komedii kryminalnej z Pawłem Domagałą i Agnieszką Smołowik [WIDEO]

Magda (Anna Smołowik) to przykładna żona i matka z Podkowy Leśnej, która kryminalne schematy ma w małym paluszku. Kiedy pewnego wieczora w miejscowym lesie znajduje ciało młodej kobiety, zachowuje zimną krew i przechodzi do prywatnego śledztwa. Oficjalnie prowadzi je komisarz Jacek Sikora (Paweł Domagała) - policjant pozbawiony zmysłu detektywa, który mdleje na widok krwi. Choć długo nie chce się do tego przyznać, mężczyzna nie ma szans na rozwiązanie sprawy tajemniczego morderstwa bez pomocy Magdy. Tym bardziej, że podejrzanych jest mnóstwo, a mieszkańcy Podkowy Leśnej są nieszczególnie chętni do współpracy.

fot.

"W jak morderstwo"/materiały prasowe Next Film

– "W jak morderstwo" to kolorowy kryminał komediowy w starym stylu – zapowiada wcielająca się w główną bohaterkę Anna Smołowik. Partnerujący jej Paweł Domagała dodaje:

– Rzadko zdarza się zagrać w kinie gatunkowym, gdzie można pobawić się mocną formą. Dla aktora to zawsze duża przygoda. "W jak morderstwo" polecam wszystkim, którzy mają ochotę na fajną, inteligentną i pełną wdzięku rozrywkę. 

Czy "W jak morderstwo" faktycznie podbije serca widzów spragnionych inteligentnego humoru i niebanalnej intrygi? Zapraszamy na zwiastun filmu.

loader

Zobacz także

"W jak morderstwo" - Kiedy premiera?

"W jak morderstwo" trafi do kin już 18 czerwca 2021. W obsadzie filmu, poza Anną Smołowik i Pawłem Domagałą, znaleźli się Piotr Adamczyk, Dorota Segda, Rafał Królikowski, Szymon Bobrowski, Olga Sarzyńska, Przemysław Bluszcz, Jacek Knap, Emma Giegżno, Przemysław Stippa, Sandra Herbich i Jowita Budnik.  

Reżyserem i współscenarzystą filmu jest Piotr Mularuk. Scenariusz powstał na podstawie książki Katarzyny Gacek, która jest też jego współautorką. Za zdjęcia odpowiada Adam Bajerski, producentką jest Agnieszka Sieradzka. Film jest produkcją Yeti Films, powstałą we współpracy z Black Photon, Rosco Polska, Dreamsound i Kino Polska. Projekt jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Za dystrybucję "W jak morderstwo" odpowiada Next Film.

RadioZET.pl/Next Film

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku