Zamknij

"Venom 2": zmieniona geneza Carnage'a i nowa przeciwniczka - co zwiastun mówi o fabule filmu?

03.08.2021 08:05

Sony Pictures zaprezentowało drugi zwiastun filmu "Venom 2: Carnage". Pojawia się w nim wiele wskazówek dotyczących fabuły nadchodzącej produkcji z Tomem Hardym w roli głównej.

Venom - Tom Hardy - kadr z filmu Marvela
fot. Wiese/FaceToFace/REPORTER

"Venom 2: Carnage" nadchodzi wielkimi krokami. Już niedługo zobaczymy drugi film oparty na komiksach Marvela osadzony w uniwersum stworzonym przez Sony Pictures. Twórcy zaprezentowali kolejny zwiastun filmu. Co mówi na temat fabuły?

"Venom 2": co ukryto w zwiastunie filmu?

Chociaż pierwsza część "Venoma" z 2018 roku nie była spektakularnym sukcesem, Sony Pictures zdecydowało się na kontynuację produkcji z Tomem Hardym w roli głównej. Mało tego, za kilka miesięcy zobaczymy "Morbiusa" - kolejny film osadzony w świecie przeciwników Spider-Mana, a na horyzoncie jest również produkcja "Kraven the Hunter".

W drugiej części poznamy nowego, śmiertelnie niebezpiecznego przeciwnika Venoma - Symbiota o imieniu Carnage, który połączy się z psychopatycznym seryjnym mordercą Cletusem Kasadym. Drugi zwiastun mówi nam o wiele więcej na temat fabuły niż pierwsza zapowiedź i na jego podstawie możemy prześledzić, jak potoczy się akcja "Venoma 2".

Na uwagę zasługuje przede wszystkim zmieniona względem komiksów geneza Carnage'a. Filmowy Kasady poprosi Eddiego Brocka o wywiad. Podczas rozmowy ugryzie dziennikarza i posmakuje jego krwi. W ten sposób do jego organizmu dostanie się cząstka Symbiota, który przeistoczy się w potwornego Carnage'a. W pierwowzorze Brock i Kasady byli współwięźniami, a do narodzin Carnage'a doszło w inny sposób. Czerwony stwór był jednym z pomiotów przeciwnika Spider-Mana, który został wypluty z organizmu Venoma i szukając gospodarza natrafił akurat na Kasady'ego.

Trudno powiedzieć, czy filmowy morderca specjalnie doprowadzi do spotkania z Brockiem, by być jeszcze bardziej groźnym, czy może połączenie z nowym Symbiotem będzie bardziej przypadkowe. Jedno jest pewne. Carnage nie będzie działał sam. Chociaż w zwiastunie nie zostało to specjalnie wyłuszczone, kilkukrotnie widzimy kobietę, posługującą się nadnaturalnym krzykiem. To Shriek - w komiksach była przestępczynią osadzoną w tym samym ośrodku co Kasady - Ravencroft Institute. Podczas ucieczki Carnage'a Shriek dołączyła do niego i wspólnie ruszyli na morderczy rajd. Być może z uwagi na to, że Carnage'a gra Woody Harrelson, zabójca para będzie po części nawiązywać do filmu "Urodzeni mordercy".

Zwiastun pokazuje również, że ponownie zobaczymy komediową stronę relacji Brocka i Venoma. Spora część trailera została poświęcona ich interakcjom, które nieco rozładowują mroczną atmosferę wprowadzoną przez Carnage'a. Pojawi się więc sporo zabawnych sytuacji, ale prawdopodobnie znajomość dziennikarza i jego kosmicznego przyjaciela wejdzie na nowy etap. Jedno jest pewne. Venom nadal jest nieposkromiony przez Brocka, a ich relacja przypomina trochę stosunek niesfornego psa do swojego właściciela, który nie potrafi nad nim zapanować.

Wyglądana to, że ważnym elementem fabuły będzie również życie uczuciowe Brocka. W sequelu powróci bowiem Anne Weying, grana przez Michelle Williams. Była dziewczyna Brocka zaręczy się z innym mężczyzną, co nie do końca będzie cieszyło głównego bohatera. Nieistniejący związek będzie starał się ratować Venom, który podejdzie do sprawy z w dość dosadny sposób.

Sam Symbiot będzie musiał ponownie przezwyciężyć swoje ograniczenia. Ze zwiastuna wynika, że Venom obawia się Carnage'a. Najprawdopodobniej czerwony kolor pasożyta Kasady'ego sugeruje, że jest on jednym z najniebezpieczniejszych przedstawicieli kosmicznej rasy. Venom wspólnie z Brockiem będą musieli znaleźć sposób na pokonanie potwora, który zagrozi całemu San Francisco.

"Venom 2: Carnage" - kiedy premiera?

Reżyserem drugiej części przygód Venoma został Andy Serkis. Za scenariusz filmu odpowiada Kelly Marcel. W rolach głównych wystąpili Tom Hardy, Michelle Williams, Naomie Harris, Reid Scott, Stephen Graham i Woody Harrelson. "Venom 2: Carnage" trafi do kin już 15 września 2021 roku.

loader

RadioZET.pl