Zamknij

COVID-19 znów uderza w branżę filmową: premiery "Venom 2" i "Hotel Transylwania 4" opóźnione

13.08.2021 12:37

Mamy złe wieści dla fanów Venoma i "Hotelu Transylwania". Studio Sony podjęło decyzję o przeorganizowaniu harmonogramu premier z uwagi na pandemię COVID-19. Kiedy zobaczymy filmy?

COVID-19 znów uderza w branżę filmową: premiery "Venom 2" i "Hotel Transylwania 4" opóźnione
fot. Album Online/East News

"Venom: Let There Be Carnage" i "Hotel Transylwania 4" to obecnie jedne z najbardziej wyczekiwanych premier Sony Pictures, zatem włodarze studia pokładają w nich wielkie nadzieje finansowe. Niestety, w związku z rozprzestrzeniającym się wariantem delta zapadła decyzja o zmianach w harmonogramie premier. Nie mamy dobrych wieści.

"Venom 2": premiera opóźniona. Kiedy film wejdzie do kin?

Premiera filmu "Venom: Let There Be Carnage" z Tomem Hardym w roli głównej planowana była na 17 września 2021 roku. Przed kilkoma dniami pojawiły się jednak przecieki sugerujące, że studio Sony przymierza się do zmiany daty debiutu, co miało być podyktowane obawą przed słabymi wynikami w box-office. Teraz portal Deadline potwierdził, że zapadła decyzja - premiera "Venoma 2" rzeczywiście została przesunięta.

Venom stanie do walki ze złowieszczym Carnage'em Carnage'em dopiero 15 października 2021 roku. Film Andy'ego Serkisa zmierzy się zatem w box-office z najnowszą odsłoną kultowego horroru, "Halloween Kills". Czy Venom wyjdzie zwycięsko zarówno ze starcia z tytułowym złoczyńcą, jak i Michaelem Myersem? Przekonamy się. 

loader

"Hotel Transylwania 4": kiedy premiera animacji?

W przypadku filmu animowanego "Hotel Transylvania: Transformania" sytuacja wygląda nieco inaczej. Pogłoski o tym, jakoby miało dojść do opóźnienia premiery nie zostały oficjalnie zdementowane, lecz nie ujawniono też nowych informacji. Zgodnie z doniesieniami zagranicznych mediów, studio Sony ma rozważać zarówno przesunięcie daty debiutu, jak i całkowitą rezygnację z kinowej dystrybucji na rzecz streamingu. "Hotel Transylwania 4" mógłby wtedy zadebiutować na Netflixie, z którym wytwórnia niejednokrotnie łączyła już siły. Na szczegółowe (i przede wszystkim - oficjalne) informacje musimy jednak poczekać.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

RadioZET.pl/Deadline.com