Zamknij

Trwa pierwszy weekend 34. WFF!

Redakcja
14.10.2018 14:30

Trwa pierwszy weekend 34. edycji Warszawskiego Festiwalu Filmowego, pięknego jesiennego święta kina! Pogoda sprzyja spotkaniom pod gołym niebem, na przykład w drodze między festiwalowymi kinami: Kinoteką i Multikinem Złote Tarasy!

Warszawski Festiwal Filmowy
fot. mat. prasowe (Bartek Trzeszkowski])

W programie 190 filmów, wszystkiego zobaczyć się nie da, ale na kinowych korytarzach można usłyszeć czasem polecenia kogoś, kto właśnie zachwycony wyszedł z seansu.

Tymczasem w piątek 12 października odbył się pokaz otwarcia 34. WFF. Razem z tłumem zaproszonych gości obejrzeliśmy wspólnie „Tramwaj w Jerozolimie” w reżyserii Amosa Gitaï, filmu nagrodzonego na tegorocznym festiwalu w Wenecji nagrodą UNIMED.

Trwa dopiero trzeci dzień festiwalu, a my byliśmy świadkami kilku niesamowitych wydarzeń. Po projekcji filmu „Alfa, prawo do zabijania” Brillante Mendozy łączyliśmy się na żywo z Manilą na Filipinach, żeby porozmawiać z reżyserem (pokazy tego filmu jeszcze dziś, 14.10 o 16.30 w Kinotece 2, we wtorek 16.10 o 11.00 i w środę, 17.10 o 21.30).

Braliśmy udział w jednym z najdłuższych i najciekawszych spotkań QA po filmie „Mała Yun Jie” w reżyserii Nengjie Jiang (pokazy dziś, 14.10 o 16.00 i w poniedziałek 15.10 o 13.30).

Przeżyliśmy też prawdziwy najazd kibiców Ruchu Chorzów, którzy przyszli oglądać świetne „Niebieskie chachary” Cezarego Grzesiuka (pokazy jeszcze w poniedziałek, 15.10 o 14.00 i w sobotę, 20.10 o 21.00).

Dzisiaj po raz ostatni zobaczymy na 34. WFF trzy znakomite filmy: „Na jej barkach” Alexandrii Bombach o tegorocznej laureatce Pokojowej Nagrody Nobla Nadii Murad (godz. 18.30 w sali Kinoteka 3 – zapraszamy, są jeszcze bilety) i „Zanurzenie” Yony Rezenkier (pokaz o 16.00 w sali Kinoteka 7  - są jeszcze bilety!) – opowieść o lojalności wobec kraju, rodziny, płci i człowieczeństwa, polecamy! Po raz ostatni zobaczymy też najnowsze dzieło mistrza Denisa Arcanda, „Upadek amerykańskiego imperium” (godzina 19.00 Multikino 3).

Jeszcze dzisiaj na spotkaniach z publicznością można spotkać między innymi Tomasza Drozdowicza, reżysera filmu "Koncert na dwoje", Cezarego Grzesiuka, reżysera "Niebieskich chacharów", Barnaby'ego Southcombe'a, reżysera "Weekendu w Scarborough", Patricię Mazuy, reżyserkę "Paul Sanchez powrócił", Liinę Triškina-Vanhatalo, reżyserkę "Zdecyduj się" - estońskiego kandydata do Oscara, Krzysztofa Zanussiego i Jacka Poniedziałka, reżysera i aktora filmu "Eter" czy Alix Gentil, reżyserkę "W nowej skórze". Pełna lista na naszej stronie internetowej www.wff.pl. Zapraszamy! Można pytać o wszystko!

Przypominamy, że bilety na 34. WFF można nabywać w kasach kin, ale też online (40% całej puli).

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK