Zamknij

Troy Kotsur, zdobywca Oscara, wszczął awanturę na pokładzie samolotu. „Zaczęły latać sztućce”

Klaudia Bochenek
29.03.2022 12:23

Troy Kotsur zdobył Oscara za najlepszą rolę drugoplanową w filmie „CODA”. 53-letni aktor wcielił się tam w rolę głuchego rybaka, który stara się zrozumieć ambicje córki dotyczące studiów muzycznych i śpiewu. Dziewczyna jest jedyną osobą z rodziny, która nie ma problemów ze słuchem. Zanim jednak aktor odebrał prestiżową nagrodę, doszło do skandalu. Wszczął awanturę na pokładzie samolotu, a obsługa groziła mu policją.

Troy Kotsur
fot. FREDERIC J. BROWN/AFP/East News

Troy Kotsur, zanim grzecznie stanął na czerwonym oscarowym dywanie, dał popalić załodze samolotu linii American Airlines. W drodze do Los Angeles wszczął awanturę, w którą była również zamieszana jego żona, Deanne Bray.

Zobacz także: Oscary 2022: pierwszy głuchy aktor ze statuetką. Troy Kotsur nagrodzony za rolę w "CODA"

Troy Kotsur wszczął awanturę na pokładzie samolotu. Zdobywcy Oscara grożono policją

Żona Troya Kotsura również jest niesłysząca. Kiedy podróżowali do Los Angeles, nagle zaczęli się kłócić. Jeden ze świadków opowiadał potem na łamach „The Sun”, że aktor dość sporo wypił. Potem małżeństwo kłóciło się w języku migowym, aż zaczęli rozrzucać przedmioty znajdujące się w ich zasięgu.

- Pochłonął około dziesięciu buteleczek wódki. Wydawało się, że toczy z żoną coraz bardziej ożywioną dyskusję w języku migowym. W pewnym momencie gestykulował już tak szaleńczo, że wokół zaczęły latać kawałki jedzenia i sztućce – relacjonował świadek.

Jakby tego było mało, Troy Kotsur przez przypadek uderzył łokciem jedną z pasażerek. Kobieta się rozpłakała, a załoga postanowiła zareagować. Przede wszystkim zrezygnowano z podawania aktorowi kolejnych buteleczek z wódką.

Załoga miała dość spory problem, aby porozumieć się z Troyem Kotsurem. Nikt nie znał języka migowego, dlatego starano się „ugasić” emocje wiadomościami pisanymi na karkach. Personel zagroził, że zostanie wezwana policja, jeśli aktor nadal będzie agresywny.

W końcu głos zabrał rzecznik aktora i w rozmowie z „The Sun” poinformował, że incydent jest zwykłym nieporozumieniem. Troy Kotsur był oczywiście bardzo zdenerwowany, ale wynikało to z tego, że spóźnił się na samolot, którym miał lecieć jego tłumacz języka migowego.