Zamknij

„Top Gun: Maverick” – wielki filmowy hit powraca do kin!

„Top Gun: Maverick” – wielki filmowy hit powraca do kin!
fot. Materiały prasowe

Kontynuacja hitu „Top Gun” z 1986 roku, który zarobił na całym świecie ponad 350 milionów dolarów, powraca do kin już 27 maja. Sprawdź, dlaczego warto wybrać się na seans!

„Top Gun” sprzed blisko 40 lat, uczynił z Toma Cruise’a gwiazdę pierwszej wielkości, którą bezapelacyjnie pozostaje do dziś. W kontynuacji filmu, której premiera zaplanowana jest na 27 maja, Cruise ponownie wcieli się w postać Mavericka - niezwykłego pilota, który po ponad 30 latach w służbie amerykańskiej marynarce wojennej jest tam, gdzie powinien być – na szczycie. Jest mistrzowskim pilotem, testującym najnowocześniejsze maszyny. I tylko on może stanąć na czele spec-grupy pilotów szkolącej jej uczestników do udziału w misji, jakiej dotąd nie było. Na swojej drodze spotyka porucznika, Bradleya „Roostera” Bradshawa ,  syna swojego dawnego przyjaciela,  Nicka "Goose'a" Bradshawa, który zginął podczas jednej z misji.

Maverick musi stawić czoła niepewnej przyszłości oraz wydarzeniom z przeszłości. Stawia przy tym wysokie wymagania tym, którzy zostali wybrani do niebezpiecznej misji, którą poprowadzi.

W filmie, poza Tomem Cruise’m, zobaczymy m.in. Milesa Tellera, Jennifer Connelly, Jona Hamma,  Eda Harrisa oraz Vala Kilmera.

zdjęcie 11(1)1
fot.

- „Top Gun: Maverick” będzie innym filmem, bo zmieniły się czasy – mówi Kosinski, reżyser filmu – Marynarka wojenna wygląda dziś inaczej niż w 1986 roku. Wtedy przez 15 czy 20 lat nie trwały żadne działania wojenne. Dlatego ton tamtej historii jest zupełnie inny od tego, co pokażemy. Marynarka wojenna jest w stanie wojny od 20 lat. To po prostu zupełnie inny świat, więc nie możemy pokazywać tego, co było kiedyś. Chcę powtórzyć klimat tamtego filmu, pokazując jednak jak wygląda doświadczenie pracy pilota dziś i jak to jest, kiedy siedzisz za sterami myśliwca.

Przekonajcie się sami, czy doświadczycie tego uczucia i zobaczcie film w kinach!

zdjęcie 9(1)1
fot.