„Top Gun: Maverick“: materiał zza kulis nowej części wielkiego hitu z Tomem Cruisem [WIDEO]

Michał Kaczoń
22.04.2022 10:08

„Top Gun: Maverick“: premiera filmu z Tomem Cruisem zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji Universal przygotował specjalny materiał zza kulis, zdradzający , jak aktorom pracowało się na planie widowiska. Kiedy premiera?

Top Gun: Maverick - kadr z filmu
fot. materiały prasowe UIP

Top Gun: Maverick” to kontynuacja hitu z Tomem Cruisem z 1986 roku. Nominowany do czterech Oscarów (i nagrodzony statuetką za najlepszą piosenkę) film zyskał niezwykłą przychylność widzów i krytyków. Teraz wreszcie dostaniemy drugą część widowiska. Premiera filmu była przesuwana kilkakrotnie z powodu pandemii koronawirusa, ale tym razem wygląda, że film zawita wreszcie do kin. Jakich emocji możemy się spodziewać? Dowiecie się z nowego zakulisowego materiału.

„Top Gun: Maverick” – materiał zza kulis 

Nowy materiał promocyjny filmu prezentuje się następująco:

„Top Gun: Maverick” – twórcy i obsada

Reżyserem filmu jest Joseph Kosinski, twórcy takich filmów jak „Tron: Dziedzictwo” i „Niepamięć”. Autorami scenariusza są zaś: Ehren Krueger, Christopher McQuarrie, Eric Waren Singer, Justin Marks i Peter Craig.

Na ekranie zobaczymy zaś takich aktorów i aktorki jak: Tom Cruise, Val Kilmer, Miles Teller, Jennifer Connelly, Ed Harris, Jon Hamm, Glen Powell czy Monica Barbaro. 

loader

„Top Gun: Maverick” – kiedy premiera?

Światowa premiera filmu przewidziana jest na 18 maja, podczas festiwalu filmowego w Cannes. Polska premiera filmu przewidziana jest natomiast równolegle z premierą amerykańską, 27 maja.

Czytaj także: Wpłynęła skarga na niewłaściwe zachowanie Billa Murraya. Przerwano zdjęcia do "Being Mortal"

RadioZET.pl/informacja prasowa UIP

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET