Zamknij

"Tomb Raider": Alicia Vikander nie powróci jako Lara Croft. Powstanie nowa wersja serii

02.08.2022 10:28
Tomb Raider - Alicia Vikander - kadr z filmu
fot. FaceToFace/REPORTER/East News

"Tomb Raider" z Alicią Vikander nie otrzyma drugiej części. Wytwórnia MGM straciła prawa do ekranizowania przygód Lary Croft. W planach jest nowa wersja adaptacji słynnej gry wideo. 

Złe wieści dla fanów "Tomb Raider" z Alicią Vikander. Mimo zapowiadanego sequela filmu z 2018 roku, produkcja nie powstanie. Aktorka nie powróci jako słynna archeolożka.

"Tomb Raider 2" z Alicia Vikander nie powstanie

Gry z serii Tomb Raider cieszą się niesłabnącą popularnością od dnia ich debiutu w roku 1996. Seria miała swoje wzloty i upadki, ale niedawny reboot sprawił, że gracze znowu zainteresowali się Larą Croft. Podobnie było w przypadku filmów. Dylogia z Angeliną Jolie z początku XXI wieku była popularna, ale po latach od jej premiery stworzono nową wersję przygód słynnej bohaterki.

Początkowo zapowiadano, że Vikander wróci do roli w drugiej części filmu. Szczegóły na temat sequela mimo upływu lat się nie pojawiały, a pandemia koronawirusa kompletnie rozmyła pomysł kontynuacji filmu z 2018 roku. Jak podaje The Wrap, wytwórnia MGM miała czas na zrealizowanie kolejnego filmu z cyklu "Tomb Raider" do maja 2022 roku. Termin upłynął, więc prawa do adaptacji przepadły. Teraz o możliwość stworzenia nowej wersji "Tomb Raidera" będą walczyć inne studia filmowe. Na razie nie padły nazwy wytwórni, które mają ochotę przejąć Larę Croft.

Podano również, że Vikander nie powróci do roli nieustraszonej poszukiwaczki przygód. Kiedy prawa trafią do nowych twórców, fanów czeka kolejny reboot, co oznacza, że zobaczymy trzecie wcielenie filmowej Lary Croft. Co ciekawe wieści o stracie praw do "Tomb Raidera" przez MGM pojawiły się tydzień po tym, jak aktorka wyraziła chęć powrotu do roli. Produkcja miała już gotowy scenariusz autorstwa Mishy Green.

"Tomb Raider": o czym jest film z Alicią Vikander?

Adaptacja została oparta na growym reboocie z 2013 roku, w którym ukazano zupełnie inną perspektywę przygód Lary. W filmie ze scenariuszem Genevy Robertson-Dworet i Alastaira Siddonsa, reżyserowanym przez Roara Uthauga widzimy młodą Larę Croft, która wyrusza do Japonii na swoją pierwszą ekspedycję. Jej celem jest odnalezienie zaginionego ojca, który znalazł się na tajemniczej wyspie. Oprócz Vikander w rolach głównych wystąpili Walton Goggins, Daniel Wu, Dominic West i Hannah John-Kamen.

RadioZET.pl/The Wrap