Zamknij
Tomasz Knapik
  • kadr z filmu Szczęki
  • kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Nowa nadzieja
  • kadr z filmu X-Men
  • 10 Zobacz
fot. PIOTR BLAWICKI /DDTVN/ EAST NEWS

Zmarł Tomasz Knapik - legendarny polski lektor telewizyjny. Prezentujemy 10 najbardziej kultowych filmów i seriali, które czytał Knapik.

6 września będzie smutną datą dla miłośników telewizji z Polski. To właśnie wtedy odszedł znany i ceniony lektor Tomasz Knapik, którego głos przez kilka dekad wprowadzał polskich widzów do wielu kultowych zagranicznych produkcji filmowych i telewizyjnych.

Zobacz także

Przez wiele lat Knapik współpracował z telewizją Polsat, czytając niemal wszystkie filmy i seriale, które znalazły się na jej antenie. Z tego powodu dla osób wychowujących się w latach 90. głos Knapika jest czymś kojarzącym się z młodością. Postanowiliśmy uczcić pamięć po jednym z najsłynniejszych polskich lektorów i spróbować wyłuskać najpopularniejsze produkcje, które trafiły do naszego kraju z głosem Tomasza Knapika.

Zobacz także

W powyższej galerii 10 najpopularniejszych filmów i seriali, które czytał Knapik, znalazło się wiele produkcji, które są nieodłącznie kojarzone z latami 90., kiedy telewizja w Polsce przeszła prawdziwą metamorfozę. Nie zabrakło jednak kilku współcześniejszych tytułów, więc każdy miłośnik Tomasza Kanpika powinien znaleźć coś dla siebie. To oczywiście jedynie niewielki ułamek produkcji czytanych przez Knapika, bo w dorobku lektora znalazło się o wiele więcej pozycji.

loader

RadioZET.pl