Zamknij

"Toksyczny mściciel" - Kevin Bacon w obsadzie remake'u kultowego horroru

15.06.2021 12:05

Kevin Bacon wystąpi w nadchodzącym remake'u serii "Toksyczny mściciel" i tym samym zagra u boku Petera Dinklage'a. W kogo wcieli się gwiazdor?

Kevin Bacon
fot. ImagePressAgency/face to face/FaceToFace/REPORTER

Według najnowszych informacji Kevin Bacon dołączył do obsady nadchodzącego horroru "Toksyczny mściciel". Będzie to nowa wersja słynnego niskobudżetowego filmu wytwórni Troma. Kogo zagra aktor?

"Toksyczny mściciel" - Kevin Bacon w obsadzie remake'u kultowego horroru

Oryginalna seria została zapoczątkowana w roku 1984, kiedy zadebiutowała pierwsza część horroru komediowego klasy B, opowiadająca o zdeformowanym mężczyźnie, który niczym superbohater walczy ze złem w lokalnym miasteczku. Przez lata zdobyła dużą popularność i tytułowy bohater wszedł do mainstreamu. Po ponad 30 latach od debiutu "Toksycznego mściciela" zobaczymy jego nową odsłonę.

Jak podaje The Hollywood Reporter, do i tak już gwiazdorskiej obsady, dołączył kolejny znany aktor. Mowa o Kevinie Baconie, który wcieli się w główny czarny charakter. Co ciekawe ta informacja obaliła wcześniejsze doniesienia portalu Illuminerdi, który przekazał, że antagonistę zagra gwiazdor "Władcy Pierścieni" Elijah Wood. Bacon wystąpi u boku znanego z "Gry o tron" Petera Dinklage'a, aktorki z oscarowego filmu "Ma Rainey: Matka bluesa" Taylour Paige i rozpoznawalnego dzięki dramatowi "Cudowny chłopak" Jacoba Tremblaya.

Reżyserem i scenarzystą odświeżonej wersji filmu "Toksyczny mściciel" został Macon Blaire. Nad remakiem będą jednak czuwać również oryginalni twórcy - Lloyd Kaufman i Michael Herz, którzy pełnią rolę producentów z ramienia wytwórni Legendary. Kaufman skomentował wybór Blaire'a w rozmowie z portalem Dread Central.

Macon Blair zna Tromę lepiej niż ja. Widział wszystkie filmy. Widział kreskówkę, widział special na Halloween, widział wszystko... Przeczytałem scenariusz i jest lepszy niż oryginał, więc w pełni mu ufam. Jeśli zostanę wezwany na plan, chętnie się pojawię. Podczas tworzenia musicali nauczyłem się, żeby pozostawić pracę kreatywną twórcom. Nauczyłem się pozwalać im pytać, więc jeśli mnie potrzebują, będę na miejscu.

W filmie zobaczymy historię wyszydzanego dozorcy Melvina, który w wyniku nienawiści części mieszkańców miasteczka Tromaville wpada do kadzi z toksycznymi odpadami. Substancja przyczyni się do deformacji Melvina, ale również wyposaży go w supermoce, dzięki którym tytułowy bohater zrobi porządek w swoim mieście.

"Toksyczny mściciel" - kiedy premiera?

Jak bardzo nowa wersja przygód Melvina będzie różnić się od oryginału z 1984 roku? Przekonamy się za jakiś czas. Na razie wciąż nie podano dokładnej daty premiery filmu, więc miłośnikom "Toksycznego mściciela" pozostaje cierpliwie czekać. Biorąc pod uwagę, że wciąż nie skompletowano pełnej obsady, można wywnioskować, że horror trafi do kin najprawdopodobniej w roku 2023.

loader

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/The Hollywood Reporter/Dread Central