Zamknij
James Bond
  • Daniel Craig
  • Daniel Criag
  • George Lazenby
  • 12 Zobacz
fot. Eon Productions/Collection Christophel/East News

James Bond to kultowa postać. Do tej pory powstało aż 25 filmów poświęconych agentowi 007. Przypominamy, kto się wcielał w Bonda. Sprawdzaliśmy, jak się zmienili aktorzy.

James Bond to temat miesiąca. Wraz z początkiem grudnia na platformie HBO GO pojawią się filmy poświęcone przygodom agenta 007. Co więcej, w tym roku wiele mówiło się o 25. filmie "Nie czas umierać", który miał się pojawić w kinie w kwietniu, następnie na jesień, ale z powodu pandemii koronawirusa został przeniesiony na 2021 rok. Będzie to ostatni film z udziałem Daniela Craiga. Przypominamy, kto jeszcze wcielał się w Jamesa Bonda. Sprawdziliśmy, jak obecnie wyglądają aktorzy.

Zobacz także: James Bond już niedługo na HBO GO. Które filmy pojawią się na platformie?

To oni wcielali się w Jamesa Bonda. Sprawdziliśmy, jak obecnie wyglądają

James Bond jest jedną z najpopularniejszych postaci w historii popkultury. Do tej pory w agenta 007 wcieliło się sześciu aktorów. Pierwszy film poświęcony Jamesowi Bondowi,"Doktor No", ukazał się w 1962 roku. Głównego bohatera zagrał Sean Connery, który wcielił się w agenta 007 aż sześć razy. Aktor przez lata był uważany za najpopularniejszego odtwórcę tej roli. Odszedł w 2020 roku w wieku 90 lat. W Bonda najwięcej razy, bo aż siedem, wcielał się Roger Moore. Aktor zmarł w 2017 roku.

Z kilku filmów słynną także Pierce Brosnan oraz Daniel Craig. Agenta 007 zagrali również George Lazenby (1 film) oraz Timothy Dalton (2 filmy).

Sprawdziliśmy, jak się zmienili aktorzy związani z tymi produkcjami. Zdjęcia są dostępne w galerii.

Zobacz także: Charlie Hunnam nowym Jamesem Bondem? Aktor komentuje 

loader

RadioZET.pl