Zamknij

"Thunderbolts": nowy film Marvela znalazł reżysera. Kiedy premiera?

10.06.2022 11:47

Wygląda na to, że Marvel Studios rzeczywiście pracuje nad filmową wersją Thunderbolts. Według najnowszych informacji produkcja ma już reżysera. Co wiadomo na jej temat?

The Falcon and the Winter Soldier - Russel Wyatt - kadr z serialu Marvela
fot. Disney+/materiały prasowe

Przyszłość kinowo-serialowego uniwersum Marvela zostanie wzbogacona o drużynę Thunderbolts. Domysły fanów, krążące od kilku lat zdają się potwierdzać. Zaangażowano nawet reżysera, który przeniesie postacie z komiksów Marvela na duży ekran.

"Thunderbolts": nowy film Marvela znalazł reżysera

W ostatnich latach w MCU pojawiło się wiele postaci wskazujących na to, że szefowie Marvel Studios szykują się do powołania do życia filmowej lub serialowej grupy Thunderbolts.

Jak podaje Deadline, rzeczywiście tak się wydarzy. Studio znalazło już nawet reżysera, który odpowie za film o nowej drużynie z komiksów Domu Pomysłów. Został nim Jake Schreier, znany z produkcji "Robot i Frank" oraz "Papierowe miasta". Scenarzystą "Thunderbolts" będzie natomiast Eric Pearson odpowiedzialny za filmy "Konsultant" i "Przedmiot 47", a fanom Marvela znany dzięki serialowi "Agentka Carter".

W długiej komiksowej historii istniało kilka wcieleń Thunderbolts. Oryginalna grupa została powołana do życia przez Barona Zemo, który udawał superbohatera znanego jako Citizen V. Drużyna złożona z byłych przestępców miała chronić świat pod nieobecność Avengers, by zaskarbić sobie przychylność opinii publicznej. W rzeczywistości Thunderbolts mieli być przykrywką dla kolejnej machinacji Zemo. Członkowie grupy poczuli się jednak docenieni przez społeczeństwo i sprzeciwili się swojemu liderowi, stając się jedną z prawdziwych superbohaterskich drużyn. 

W kolejnych latach pojawiły się różne wariacje na temat Thunderbolts. Zazwyczaj była to jednak drużyna antybohaterów, której członkami bardzo często byli zrehabilitowani przestępcy. Obecnie Marvel wydaje zupełnie nowe przygody tej drużyny, w skład której wchodzą Clint Barton/Hawkeye, America Chavez/Miss America, Monica Rambeau/Spectrum, Víctor Álvarez/Power Man oraz Kara Killgrave/Persuasion.

Jakie postacie mógłby zasilić filmową wersję Thunderbolts? W ostatnim czasie pojawiło się ich kilka. Między innymi bohaterowie serialu "The Falcon and the Winter Soldier", czyli John Walker, który został U.S. Agentem, Helmut Zemo oraz Valentina Allegra de Fontaine. Niewykluczone, że członkinią grupy będzie również nowa Black Widow - Yelena Belova, a także biały Vision, Taskamaster, Abomination. W komiksach członkami jednej z odsłon grupy byli również Punisher i Deadpool. Wielu fanów widzi więc furtkę na wprowadzenie tych postaci do MCU.

"Thunderbolts": kiedy premiera nowego filmu Marvela?

Na razie nie zdradzono żadnych szczegółów na temat nadchodzącej produkcji. Podano jedynie, że zdjęcia do filmu mają ruszyć w roku 2023. Nie wiadomo, kiedy "Thunderbolts" trafią do kin, ale wygląda na to, że na premierę poczekamy zapewne co najmniej ponad rok od startu pracy na planie zdjęciowym. 

loader

RadioZET.pl/Deadline