Zamknij

"Thor: Love and Thunder" jest powiązany z serialem Marvela? Intrygująca teoria fanów

Sergiusz Kurczuk
20.04.2022 15:03

Czy fabuła filmu "Thor: Love and Thunder" ma związek z serialem Marvela "Moon Knight". Jeden z fanów znalazł niezwykłe powiązanie obu produkcji.

Thor: Love and Thunder - Chris Hemsworth - kadr z filmu Marvela
fot. Marvel Studios/materiały prasowe

Czy serial "Moon Knight" jest powiązany fabularnie z nadchodzącym filmem "Thor: Love and Thunder"? Jeden z fanów Marvela ukuł teorię, która wskazuje, że może być.

"Thor: Love and Thunder" jest powiązany z serialem "Moon Knight"?

Do sieci trafił pierwszy zwiastun czwartej części przygód Thora. Nie trzeba było długo czekać, by w sieci pojawiły się fanowskie teorie na temat fabuły nadchodzącej produkcji. O samej historii wiemy nie wiele. Potwierdzono, że w filmie Taiki Waititiego zobaczymy Jane Foster, która wcieli się w nową wersję asgardzkiego bóstwa piorunów, wprowadzeni zostaną olimpijscy bogowie, a głównym przeciwnikiem zostanie Gorr the God Butcher znany z komiksów Marvela.

Jak podaje portal CBR, według użytkowników serwisu Reddit, nowy antagonista będzie ściśle związany z wydarzeniami ukazanymi w nowej produkcji MCU dostępnej na Disney+ - serialem "Moon Knight", który zgłębia co z Ziemią łączy egipskie bóstwa. Według fanowskiej teorii Gorr pojawi się w jednej ze scen po napisach nowej produkcji w odcinkach Marvela, w której zostanie wyjawione, że jest w rzeczywistości pierwszym awatarem bogini Ammit. Tajemnicza postać o krokodylej głowie każe swoim wyznawcom likwidować wszystkich grzeszników - nawet takich, którzy tylko potencjalnie mogą wyrządzić zło.

Zdaniem redditorów Gorr postanowił sprzeciwić się Ammit i głównie z jego przyczyny doszło do wielkiej przepaści między ludzkością a bogami, o której pojawia się wzmianka w książce czytanej przez Stevena Granta w pierwszym odcinku "Moon Knighta". Gorr podobnie jak w komiksach miał znaleźć potężną broń znaną jako All-Black Necrosword i podjąć próbę zamordowania wszystkich bogów. Został jednak powstrzymany i uwięziony przez swoje niedoszłe ofiary, które przeszły do kontrataku. Według teorii scena po napisach ma pokazać jak Gorr wyswobadza się, by dokonać zemsty na wszelkich żyjących obecnie w MCU bóstwach.

Teoria miałby tłumaczyć też znaczne opóźnienie zwiastuna "Thor: Love and Thunder", który podobno był gotowy od dawna, ale nie mógł być pokazany przed premierą nowego serialu Marvela. Z tego też powodu Gorr nie został pokazany w trailerze. Widzimy tylko fragment sceny ukazującej "dzieło" God Butchera - moment, w którym Thor i Korg patrzą na zwłoki potężnej istoty.

Na razie teoria nie znalazła potwierdzenia w serialu "Moon Knight", chociaż w nowej produkcji Disney+ rzeczywiście pojawiły się już małe nawiązania do filmów o Thorze. Czy Gorr rzeczywiście zadebiutuje w "Moon Knighcie"? Czy będzie byłym awatarem Ammit? A może to nadinterpretacja niecierpliwych fanów Marvela? O tym przekonamy się za jakiś czas.

"Thor: Love and Thunder" - kiedy premiera filmu Marvela?

W obsadzie filmu "Thor: Love and Thunder" wystąpią Chris Hemsworth, Natailie Portman, Chris Pratt, Karen Gillan, Tessa Thompson, Dave Bautista, Pom Klementieff, Jaimie Alexander, Matt Damon, Russel Crowe oraz Christian Bale. Premiera filmu "Thor: Love and Thunder" została zaplanowana na 8 lipca 2022 roku.

loader

RadioZET.pl/Marvel Studios/Twitter

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET