Zamknij

Brett Goldstein: kim jest nowy aktor z filmów Marvela?

20.07.2022 14:48

Brett Goldstein to kolejny aktor, który dołączył do filmowo-serialowego uniwersum Marvela. W kogo wciela się gwiazdor "Teda Lasso"? W jakich innych produkcjach grał?

Brett Goldstein
fot. Rich Fury/Getty AFP/East News

UWAGA! Artykuł zawiera spoilery! Czytasz na własną odpowiedzialność!

Filmy Marvela mają nowego gwiazdora. Brett Goldstein wystąpił gościnnie w filmie Taiki Waititiego pod tytułem "Thor: Love and Thunder", zapowiadając powrót swojego bohatera w kolejnych produkcjach. Kim jest i gdzie jeszcze grał aktor?

Brett Goldstein: kim jest aktor z filmów Marvela, który gra Herkulesa?

W filmie "Thor: Love and Thunder" w jednej ze scen po napisach pojawia się Herkules - syn Zeusa (Russell Crowe), który ma być odpowiedzią greckich bogów na potrzeby współczesnego świata. W nadludzko silnego syna króla Olimpu wcielił się Brett Goldstein, który w przyszłości powróci jako ta postać i będzie pełnił o wiele większą rolę w MCU. Prawdopodobnie stanie się to w 5. części "Thora", gdzie dojdzie do konfrontacji z asgardzkim bogiem, jak miało to miejsce w komiksach Marvela, ale nie wykluczone, że Herkules pojawi się wcześniej w jakiejś innej produkcji.

Superbohater Marvela inspirowany mitologią grecką to nie jedyna postać, z której zasłynął Goldstein. Gdzie jeszcze grał aktor? Brett Goldstein to brytyjski aktor, komik i scenarzysta. Urodził się 17 lipca 1980 roku w Sutton w rodzinie żydowskiej. Uczęszczał do jednej z najlepszych szkół w Anglii - Sevenoaks School. Następnie ukończył studia filmowe na University of Warwick. 

Po skończeniu nauki przeniósł się do Hiszpanii, gdzie pracował w klubie ze striptizem, kupionym przez jego ojca. Zajął się też stand-upem. Napisał program "Brett Goldstein Grew Up in A Strip Club", z którym występował jako komik. Goldstein przed kamerą zadebiutował w roku 2003 w krótkometrażówce "Section Eight". Dwa lata później wystąpił w filmie "Wish You Were Here". W tym czasie zaczął też pisać scenariusze. Pierwszym serialem z jego udziałem był "The Bill" z 2009 roku.

W 2012 roku Goldstein zagrał w filmie "Węzeł" i serialu "Derek". Przełom w jego karierze nastąpił w roku 2014, kiedy wystąpił jako Scott  w serialu "Drifters". W tym okresie grał też w takich produkcjach jak "Undercover", "SuperBob", "Hoff the Record", "Adult Life Skills", "Uncle", "Drunk History: UK", "Wild Honey Pie!", "Doktor Who", "The Nan Movie" czy "Robot Chicken". Prawdziwą popularność Goldsteinowi przyniosła rola piłkarza Roya Kenta w hicie Apple TV+ pod tytułem "Ted Lasso". Za wcielanie się w tę postać został nagrodzony statuetką Emmy 2021 w kategorii Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu komediowym.

Goldstein jako scenarzysta pracował nad takimi produkcjami, jak "Slave", "Ronna & Beverly", "SuperBob", "Hoff the Record", "Soulmates", "Ted Lasso", "The Nan Movie" i "Shrinkig". Od 2020 roku produkuje też tytuły, w których bierze udział.

"Thor: Love and Thunder": o czym jest film?

Thor przerywa przygody ze Strażnikami Galaktyki, by odnaleźć swój nowy cel. Po drodze wpada na trop złoczyńcy, który morduje bogów. Udaje się do Nowego Asgardu, gdzie spotyka nową Thor, którą okazuje się chorująca na raka Jane Foster. Oba wcielenia Thora łączą siły i wraz z Valkyrie oraz Korgiem wyruszają na pełną niebezpieczeństw wyprawę, by pokonać Gorra the God Butchera wyposażonego w potężną broń. W rolach głównych wystąpili Chris Hemsworth, Natailie Portman, Chris Pratt, Karen Gillan, Tessa Thompson, Dave Bautista, Pom Klementieff, Jaimie Alexander, Matt Damon, Russel Crowe oraz Christian Bale. Produkcja trafiła do kin 8 lipca 2022 roku.  

loader

RadioZET.pl