Zamknij

"Thor 5": czy powstanie kolejna część filmu Marvela? Taika Waititi ponownie reżyserem?

14.07.2022 08:41

"Thor: Love and Thunder" to kolejna produkcja Marvel Studios. Czy gromowładny członek Avengers doczeka się kolejnej części swoich przygód? Kto będzie reżyserem filmu?

Thor: Love and Thunder - Natalie Portman i Chris Hemsworth - kadr z filmu Marvela
fot. Marvel Studios/materiały promocyjne

Za nami premiera filmu "Thor: Love and Thunder". Fani zastanawiają się, czego możemy spodziewać się w ewentualnej 5. części przygód superbohatera granego przez Chrisa Hemswortha.

"Thor 5": czy powstanie kolejna część filmu Marvela?

Wśród serii filmowych Marvela tylko Thor doczekał się 4 solowych produkcji. Chociaż dwie pierwsze części nie są zbyt dobrze oceniane przez widzów, Taika Waititi odwrócił złą passę, wprowadzając postać na zupełnie nowe wody. Film "Thor: Ragnarok" z 2017 roku był powiewem świeżości i nowym spojrzeniem na postać asgardzkiego boga. W "Love and Thunder" reżyser podąża wcześniej wydeptaną ścieżką, prezentując kolejny rozdział w życiu tytułowego bohatera.

Fani zastanawiają się co dalej z Thorem. Na końcu nowego filmu o jego przygodach pojawił się napis informujący, że heros powróci. Nie zdradzono jednak, czy chodzi o kolejną solową produkcję, czy może raczej występy w innych nadchodzących tytułach Marvela. Co ciekawe, informacja o powrocie Thora zaskoczyła zarówno Hemswortha, jak i Waititiego, co filmowiec przyznał w rozmowie z Insider.

Dla mnie też była to niespodzianka. Nie żartuję. Zobaczyłem to w kinie i pomyślałem: "O cholera. Naprawdę?". Nawet Chris powiedział: "Co?". Ale oczywiście, że wróci. On jest najlepszą postacią. To znaczy, może jestem trochę stronniczy, ale on jest najzabawniejszy.

Waititi został zapytany, czy zamierza reżyserować ewentualną 5. część "Thora".

Sam nie wiem, co będzie dalej. Zdecydowanie bym się na to zgodził, ale tylko jeśli będzie w tym brał udział Chris. Ale żebym chciał wyreżyserować ten film, to musiałoby być to coś zaskakującego i nieoczekiwanego. Co jeszcze można by dodać? Bitwy i walki są fajne, ale chciałbym czegoś, co wydaje się nieoczekiwane, jeśli chodzi o fabułę. Jak zrobienie filmu za 5 milionów dolarów bez żadnych walk, tylko Thor w podróży. Coś jak "Nebraska".

To typowe dla reżysera podejście. Waititi lubi przełamywać utarte schematy i zaskakiwać widza nietypowym spojrzeniem na dany temat, prezentując zabawną opowieść podszytą uniwersalnym, mądrym i przede wszystkim pozytywnym przesłaniem. Na razie nie wiadomo więc nic na temat zapowiedzianego powrotu Thora. Jedno jest pewne. Chirs Hemsworth nie zakończył swojej przygody z postacią, więc fani bohatera muszą uzbroić się w cierpliwość i czekać na jego powrót.

"Thor: Love and Thunder": o czym jest film?

Thor przerywa przygody ze Strażnikami Galaktyki, by odnaleźć swój nowy cel. Po drodze wpada na trop złoczyńcy, który morduje bogów. Udaje się do Nowego Asgardu, gdzie spotyka nową Thor, którą okazuje się chorująca na raka Jane Foster. Oba wcielenia Thora łączą siły i wraz z Valkyrie oraz Korgiem wyruszają na pełną niebezpieczeństw wyprawę, by pokonać Gorra the God Butchera wyposażonego w potężną broń. W rolach głównych wystąpili Chris Hemsworth, Natailie Portman, Chris Pratt, Karen Gillan, Tessa Thompson, Dave Bautista, Pom Klementieff, Jaimie Alexander, Matt Damon, Russel Crowe oraz Christian Bale. Produkcja trafiła do kin 8 lipca 2022 roku.  

loader

RadioZET.pl/Insider