Zamknij

"Thor: Love and Thunder" - kiedy rozgrywa się akcja najnowszego filmu Marvela?

20.06.2022 13:42
Thor: Love and Thunder - materiały promocyjne
fot. Thor: Love and Thunder - materiały promocyjne

Premiera filmu "Thor: Love and Thunder" zbliża się wielkimi krokami. Fani zastanawiają się, kiedy dzieje się fabuła produkcji Marvela.

Fani Marvela odliczają dni do premiery filmu "Thor: Love and Thunder". W ramach zapowiedzi, gwiazdor MCU odpowiedział na pytanie o czas akcji 4. części przygód gromowładnego herosa.

"Thor: Love and Thunder" - kiedy dzieje się nowy film Marvela?

Jeszcze do niedawna filmy Marvela szły raczej prostą droga jeśli chodzi o chronologię wydarzeń. Z pominięciem kilku wyjątków, które, choć wydane później rozgrywały się w przeszłości uniwersum, wszystko zmierzało ku jasnemu celowi - filmowi "Avengers: Endgame". Produkcja stała się przełomem w kinowym uniwersum i od jej premiery kolejne tytuły MCU są bardziej rozstrzelone zaróno jeśli chodzi o osadzenie w czasie, jak i powiązanie ich fabuł z szerszym zamysłem twórców całego superbohaterskiego świata.

Kiedy więc rozgrywa się akcja "Thor: Love and Thunder"? Nieco światła na ten temat rzucono już w jednym zwiastunów, w którym Odinson po ponownym spotkaniu z Jane Foster oznajmia, że ich rozłąka trwała dokładnie osiem lat, siedem miesięcy i sześć dni. Warto przy tym pamiętać, że od zakończenia "Avengers: Infinity War" do rozpoczęcia "Avengers: Endgame" minęło 5 lat. Oznacza to, że Thor nawiązuje do wydarzeń z "Avengers: Age of Ultron".

W rozmowie z Fandango Chris Hemsworth, wcielający się w Odinsona nawiązał do tego aspektu filmu w reżyserii Taiki Waititiego.

Endgame zakończyło się dla Thora tak, że oddał ziemskie królestwo Walkirii. Thor był w tym czasie w miejscu dość złożonym emocjonalnie. By odnaleźć nowego siebie, wyruszył w podróż ze Strażnikami Galaktyki i to jest mniej więcej moment, w którym my przejmujemy pałeczkę.

Aktor potwierdził więc to, co większość fanów podejrzewała. Nie wiadomo jednak, ile czasu trwała wspólna przygoda Thora ze Strażnikami Galaktyki. Prawdopodobnie dokładne informacje w tej kwestii poznamy podczas seansu samego filmu, który będzie kolejnym, po produkcji "Doktor Strange w multiwersum obłędu", punktem zwrotnym w historii całego multiwerusm, być może ważniejszym niż poprzednia część - "Thor: Ragnarok".

"Thor: Love and Thunder" - kiedy premiera filmu?

W obsadzie "Thor: Love and Thunder" wystąpili Chris Hemsworth, Natailie Portman, Chris Pratt, Karen Gillan, Tessa Thompson, Dave Bautista, Pom Klementieff, Jaimie Alexander, Matt Damon, Russel Crowe oraz Christian Bale. Premiera filmu została zaplanowana na 8 lipca 2022 roku.  

RadioZET.pl/Fandango/YouTube