Zamknij

"Thor: Love and Thunder" będzie powiązany z "Black Pantherem"? [ZDJĘCIE]

17.05.2022 14:03

Kadr z filmu Marvela "Thor: Love and Thunder" potwierdza, że fabuła może nawiązywać do wydarzeń w 2. części serii "Black Panther".

Thor: Love and Thunder - Natalie Portman - kadr z filmu Marvela
fot. Marvel/materiały prasowe

Fani Marvela zobaczą w roku 2022 jeszcze dwie produkcje MCU - "Thor: Love of Thunder" oraz "Black Panther: Wakanda Forever". Czy są ze sobą powiązane fabularnie?

"Thor: Love of Thunder" z postacią z "Black Panther: Wakanda Forever"?

"Doctor Strange in the Multiverse of Madness" był jednym z najbardziej wyczekiwanych filmów pierwszej połowy 2022 roku. W drugiej połowie czekają nas kontynuacje innych hitowych serii - czwarta część "Thora" i druga "Black Panthera".

Na Twitterze The Cosmic Circus pojawił się zupełnie nowy kadr z reżyserowanego przez Taikę Waititiego sequela. Widzimy na niej trzy osoby - Jane Foster w roli Thor (Natalie Portman), Króla Valkyrie (Tessa Thompson) i tajemniczą postać, w którą wciela się Akosia Sabet.

W lutym 2022 roku pojawiła się informacja, że Sabet dołączyła do obsady filmu "Black Panther: Wakanda Forever" w roli Bast - egipskiej bogini, która w komiksach Marvela jest silnie związana z ważnym bóstwem czczonym przez mieszkańców afrykańskiego kraju rządzonego przez T'Challę oraz patronka władców, którzy posługiwali się przydomkiem Black Panther.

Nowy kadr z "Thora 4" przedstawia więc swego rodzaju radę bogów. Jest to całkiem prawdopodobne, biorąc pod uwagę, że w produkcji pojawi się również bóstwo z mitologii greckiej - sam Zeus, w którego wcieli się Russel Crowe. Warto też przypomnieć, że film silnie oparty został na serii komiksowej z 2012 roku pisanej przez Jasona Aarona i rysowanej przez Esada Ribića, w której pojawił się Gorr the God Butcher - kosmita zajmujący się mordowaniem bogów. To właśnie on będzie antagonistą w "Love and Thunder", a wcielił się w niego Christian Bale.

Bogowie znani z mitologii nordyckiej to nie jedyne postacie boskie obecne w filmowym uniwersum Marvela. Serial "Moon Knight" wprowadził bowiem bogów egipskich. Większość można było zobaczyć poprzez ich ziemskie awatary, ale we własnej osobie pojawili się Khonshu, Ammit oraz Taweret. Wielu fanów sądzi, że "Moon Knight" również związany jest zarówno z "Thorem 4", jak i "Black Pantherem 2".

"Thor: Love and Thunder" - kiedy premiera filmu Marvela?

W obsadzie "Thor: Love and Thunder" wystąpią Chris Hemsworth, Natailie Portman, Chris Pratt, Karen Gillan, Tessa Thompson, Dave Bautista, Pom Klementieff, Jaimie Alexander, Matt Damon, Russel Crowe oraz Christian Bale. Premiera filmu została zaplanowana na 8 lipca 2022 roku.

loader

RadioZET.pl/Twitter