Zamknij

"Thor 4": Chris Hemsworth o roli Russela Corwe: "Rozwali wam łby"

13.06.2022 14:17
Thor: Love and Thunder - Russel Crowe - kadr z filmu Marvela
fot. Marvel Studios/materiały prasowe

W filmie Marvela "Thor: Love and Thunder" pojawi się Russel Crowe. Aktor wcieli się w postać Zeusa. Zdaniem Chrisa Hemswortha, rola gwiazdora "Gladiatora" jest dosłownie nieziemska.

Już niedługo uniwersum Marvela poszerzy się o kolejny panteon. W filmie "Thor: Love and Thunder" poznamy bogów greckich, na których czele stoi Zeus. W potężnego boga piorunów wcielił się Russel Crowe.

"Thor: Love and Thunder" - jak Russel Crowe wypadł jako Zeus

Na 4. część przygód Thora czeka tysiące fanów na całym świecie. W produkcji reżyserowanej przez Taikę Waititiego nie tylko zobaczymy Chrisa Hemswortha w roli Odinsona, ale również Natalie Portman jako nową Thor. To jednak nie wszyscy bohaterowie, którzy pojawiają się w filmie Marvela.

Zwiastuny "Thor: Love and Thunder" zaprezentowały nową grupę bogów, którzy pojawią się w filmach Marvela. Mowa o bogach greckich, których podczas swoich przygód odwiedzi syn Odyna. Olimpijczykom przewodzi Zeus, którego zagrał Russel Crowe. Z okazji zbliżającej się premiery filmu Marvela, Hemsworth rozmawiał z portalem The Direct. Opowiedział w nim o roli gwiazdora "Gladiatora".

Nigdy nie sądziłem, że zobaczę dzień, w którym Russell pojawi się na ekranie w scenografii przypominającej "Gladiatora", ale z przymrużeniem oka – całkowicie autoironicznym. Poszedł na całość. Jestem jego wielkim fanem - odkąd zacząłem grać. Na ekranie widać, że w jego grze jest spoty ciężar i powaga i w nim samym, jako jednostki. Ale po poznaniu go, okazuje się, że ma świetne poczucie humoru. Robił wszystko, o co [reżyser Taika Waititi - przep. red. ] prosił na planie, co rozwalało łeb. I naprawdę fajnie było bawić się mitologią, przechodząc od mitologii nordyckiej do greckiej – Taika łączy wszystkie te światy w spójną całość

Chociaż niektórym fanom filmów MCU pomysł na połączenie dwóch mitologii może wydawać się czymś przełomowym, w komiksach Marvela ten mariaż istnieje od dekad. Zeus zadebiutował w 1. numerze "Journey into Mystery Annual" z 1965 roku wraz ze swoim synem Herculesem i wieloma innymi Olimpijczykami. Postacie z mitologii greckiej pojawiały się jednak już w latach 40. w okresie kiedy działało wydawnictwo Timely Comics - poprzednik Marvela, w którym zadebiutował między innymi Kapitan Ameryka. Od tego czasu bogowie olimpijscy bardzo często są powiązani z superbohaterami, a Hercules był kilkukrotnie członkiem Avengers.

"Thor: Love and Thunder": kiedy premiera filmu?

W obsadzie "Thor: Love and Thunder" wystąpili Chris Hemsworth, Natailie Portman, Chris Pratt, Karen Gillan, Tessa Thompson, Dave Bautista, Pom Klementieff, Jaimie Alexander, Matt Damon, Russel Crowe oraz Christian Bale. Premiera filmu została zaplanowana na 8 lipca 2022 roku.  

RadioZET.pl/The Direct