Zamknij

"Thor: Love and Thunder" z piosenką Kate Bush. Wycięto ją z filmu Marvela przez "Stranger Things"?

22.06.2022 14:33

Początkowo w filmie "Thor: Love and Thunder" miał pojawić się utwór Kate Bush. Christian Bale wyjawił, dlaczego fo finalnie wycięt z produkcji Marvela.

Thor: Love and Thunder - Christian Bale - kadr z filmu Marvela
fot. Marvel Studios.materisly prasowe

Mało brakowało, a Kate Bush byłaby jedną z popularniejszych dawnych gwiazd 2022 roku. Dlaczego twórcy filmu "Thor: Love and Thunder" postanowili usunąć jej utwór z najnowszego filmu Marvela? Czy ma to związek ze "Stranger Things"?

"Thor: Love and Thunder" - Kate Bush w soundtracku filmu Marvela?

Kate Bush - popularna artystka, która królowała w latach 80., od kilku tygodni cieszy się niezwykłą popularnością dzięki 4. sezonowi serialu "Stranger Things". W hicie Netflix wykorzystano piosenkę "Running Up That Hill", przez co utwór przeżywa drugą młodość.

Okazuje się, że Taika Waititi początkowo planował zamieścić w filmie "Thor: Love and Thunder" scenę tańca, w której pojawia się jedna z piosenek wokalistki. Finalnie jednak zdecydowano się na usunięcie jej z gotowego scenariusza. O tej decyzji w rozmowie z Deadline opowiedział Christian Bale - jeden z gwiazdorów nowego filmu Marvela.

Taika i ja chcieliśmy zrobić coś, czego nie mogliśmy zrobić, ale mieliśmy już wymyślony cały taniec do Kate Bush, nad którymi pracowaliśmy. Myślę, że zdał sobie sprawę, że nie będzie mógł go umieścić w finalnej wersji filmu. Powiedziałbym, że przystępując do roli, rzeczą, którą najczęściej oglądałem był teledysk Aphex Twin do "Come to Daddy". Ale nawet nie wiem, czy pojawi się w filmie.

Nic dziwnego, że wśród inspiracji do filmu pojawiła się Bush. Produkcja jest silnie inspirowana klimatem lat 80., więc wybór piosenkarki wydaje się oczywisty. Chociaż scena tańca do utworu angielskiej piosenkarki nie pojawi się w "Thor: Love and Thunder" w zwiastunach słychać jeden z hitów lat 80. - "Sweet Child O' Mine" zespołu Guns N' Roses.

"Thor: Love and Thunder" - kiedy premiera?

W obsadzie "Thor: Love and Thunder" wystąpili Chris Hemsworth, Natailie Portman, Chris Pratt, Karen Gillan, Tessa Thompson, Dave Bautista, Pom Klementieff, Jaimie Alexander, Matt Damon, Russel Crowe oraz Christian Bale. Premiera filmu została zaplanowana na 8 lipca 2022 roku. 

loader

RadioZET.pl/Dedline