Zamknij

"The Worst Person in the World": zwiastun hitu nagrodzonego w Cannes [WIDEO]

22.09.2021 16:59
The Worst Person in the World - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Cannes Film Festival/Oslo Pictures

„The Worst Person in the World” to nagrodzony na tegorocznym festiwalu w Cannes komediodramat, który znalazł się na liście norweskich produkcji branych pod uwagę jako kandydaci tego kraju do nominacji Oscarowej. O czym opowiada film Joachima Triera? Kiedy premiera?

„The Worst Person in the World” to zwycięski film tegorocznego festiwalu w Cannes. Produkcja została nagrodzona laurem dla najlepszej aktorki. Renate Reinsve została okrzyknięta objawieniem tegorocznego festiwalu, za swoją rolę trzydziestoletniej kobiety, która wciąż poszukuje swego najlepszego życia. Gdy poznaje młodego rysownika, jest wniebowzięta. Szybko jednak los zacznie płatać jej figle na drodze do pełni szczęścia.

Film opowiedziany jest w 12 aktach, przedstawiających konkretne wydarzenia z życia kobiety i jej znajomych. Produkcja przyciąga przede wszystkim swoim niezobowiązującym klimatem oraz namacalną chemią między głównymi bohaterami.

„The Worst Person in the World” – zwiastun

W sieci zawitał właśnie pierwszy pełnoprawny zwiastun nadchodzącego filmu. Materiał prezentuje się następująco:

„The Worst Person in the World” – mini-recenzja 

Jako, że film był prezentowany podczas tegorocznego festiwalu w Cannes, który specjalnie dla Was relacjonowaliśmy na łamach RadioZet.pl, nasz recenzent w poniższych słowach opisał produkcję Joachima Triera:

„Opowieść o Julie, która próbuje ułożyć sobie życie z nowo-poznanym mężczyzną, zaskakuje trafną i humorystyczną diagnozą pokolenia dzisiejszych trzydziestolatków, wciąż zawieszonych gdzieś między beztroską młodości, a dylematami wieku średniego. Film w nietuzinkowy sposób przygląda się zmianie pokoleniowej, jaka zaszła w ostatnich latach i prezentuje nietypowe podejście bohaterki do otaczającej rzeczywistości. Jej dylematy są niezwykle wiarygodne i łatwe do odnalezienia we własnym życiu. „Najgorszy Człowiek na świecie” przyciąga swoim urokiem, zabawnymi sytuacjami oraz namacalną chemią między wszystkim aktorami, których widzimy na ekranie (…) Film w niezwykły sposób obrazuje przede wszystkim potrzebę bliskości z drugim człowiekiem i faktu, że prawdziwe uczucie może zaskoczyć nas w najmniej oczekiwanym momencie. Doskonała jest tu przede wszystkim sekwencja na weselu, na które bohaterka ukradkiem wkrada się, wprost z ulicy, (…) a chemia między odtwórcami głównych ról może nam przysporzyć rumieńców na twarzy".

„The Worst Person in the World” – twórcy i obsada

Pomysłodawcami oraz scenarzystami filmu są norwescy twórcy: Joachim Trier oraz Eskil Vogt. Trier, twórca świetnie przyjętej „Thelmy”, „Głośniej od bomb” czy „Olso, 31 sierpnia” stanął także za kamerą obrazu. 

Na ekranie zobaczymy zaś takich aktorów i aktorki jak: nagrodzona w Cannes Renate Reinsve, Anders Danielsen Lee, Herbert Nordrum, Eva Grazia di Meo czy Hans Olav Brenner.

„The Worst Person in the World” – kiedy premiera? 

Polska premiera filmu przewidziana jest na pierwszy kwartał 2022 roku, dzięki firmie M2Films. Termin ten jest nieprzypadkowy, gdyż Norwegia rozważa wystawienie produkcji jako swojego kandydata do nominacji Oscarowej w kategorii Najlepszy Film Zagraniczny. Wtedy data premiery bliska dacie ceremonii – w przyszłym roku będzie to 27 marca 2022, byłaby ułatwieniem w promocji obrazu. Dokładną datę premiery oraz decyzję o wystawieniu filmu w wyścigu po Oscara, poznamy już wkrótce.

Czytaj także: "Annette": Ron i Russell Mael - rozmowa ze scenarzystami i kompozytorami fimu Leosa Caraxa [WYWIAD]

RadioZet.pl/IndieWire/materiały prasowe M2Films/YouTube