Zamknij

Steve Carell gwiazdą czarnej komedii Amazona. Zagra aktuariusza w adaptacji "The Rabbit Factor"

25.06.2021 13:48

"The Rabbit Factor" to nowy film Amazon Studios, w którym główną rolę zagra gwiazdor "The Office" i "The Morning Show". O czym opowie nowa produkcja z udziałem Steve'a Carella?

Steve Carell
fot. Jordan Strauss/Invision/AP/East News

Amazon podjął współpracę ze studiem Mandeville Films, by przenieść na ekran powieść "The Rabbit Factor" autorstwa Anttiego Tuomainena - jednego z najbardziej uznanych fińskich autorów, którego książki zostały przetłumaczone na 25 języków. Gwiazdą produkcji będzie Steve Carell.

"The Rabbit Factor" - O czym jest książka Anttiego Tuomainena?

"The Rabbit Factor" to czarna komedia, której głównym bohaterem jest Henri Koskinen - aktuariusz ubezpieczeniowy (osoba zajmująca się obliczaniem ryzyka) skrupulatnie kontrolujący swoje życie i obliczający wszystko z dokładnością do ostatniego miejsca po przecinku. Jego sposób na życie traci jednak sens, kiedy nagle zostaje bez pracy, za to odziedziczonym po bracie parkiem rozrywki wraz z jego osobliwymi pracownikami i pożyczkami zaciągniętymi u kryminalistów. Henri po raz pierwszy staje też w obliczu absolutnie nieobliczalnego - miłości, jaka zaczyna łączyć go z Laurą, pełną radości życia artystką o burzliwej przeszłości. Przed bohaterem otwiera się zupełnie nowy świat sytuacji i emocji, których nie da się sprowadzić do tabelki w Excelu.

loader

"The Rabbit Factor": Steve Carell gwiazdą czarnej komedii Amazon Studios

Steve Carell, którego znamy przede wszystkim z genialnych ról komediowych w serialach "The Office" i "Siły kosmiczne" oraz filmach "Kocha lubi szanuje", "Evan Wszechmogący" czy "40-letni prawiczek", zdaje się być wyborem idealnym do roli Henri'ego Koskinena. Póki co nie wiadomo, kto będzie towarzyszył mu na ekranie w roli Laury oraz pozostałych bohaterów "The Rabbit Factor".

Producentami filmu są Todd Lieberman i David Hoberman. W gronie producentów wykonawczych znaleźli się Alex Young z Mandeville Films, Federico Ambrosini oraz sam Antti Tuomainen. Książka "The Rabbit Factor" nie została jeszcze wydana. Jej premiera odbędzie się jesienią 2021. Data rozpoczęcia zdjęć do filmu nie jest jeszcze znana.

RadioZET.pl/Deadline