Zamknij

„The Fallout”: nowy zwiastun znakomitego filmu, który odbierze ci dech [WIDEO]

19.01.2022 14:56
The Fallout - kadr z filmu
fot. materiały prasowe HBO MAX

„The Fallout” to produkcja, która odbierze ci dech i porządnie emocjonalnie sponiewiera. W sieci zadebiutował nowy zwiastun zwycięzcy festiwalu SXSW. Kiedy premiera?

„The Fallout” Megan Park wygrało amerykański festiwal South By Southwest w marcu 2021 roku. Teraz film wreszcie trafi na nasze ekrany. W sieci zadebiutował nowy zwiastun. Poznaliśmy też datę premiery. 

„The Fallout” to opowieść o dwóch uczennicach, które przetrwały szkolną strzelaninę, chowając się razem w łazience. Wydarzenie odebrało im pewność siebie, zaufanie do instytucji oraz innych ludzi. Wydaje się, że jedynymi osobami, które rozumieją, przez co przeszły są one same. Między bohaterkami rodzi się nietypowa nić porozumienia, gdy dziewczyny próbują na nowo ułożyć swoje życie.

„The Fallout” to film, który podejmuje trudny temat – strzelanin w amerykańskich szkołach – w wyjątkowo ciekawy sposób. Debiutująca reżyserka Megan Park jest bardzo blisko swoich bohaterek, przyglądając się ich emocjonalnej reakcji na traumatyczne wydarzenie i nie bojąc się pokazać szerokiej skali zmian, jakie zachodzą w życiu dziewczyn. Równocześnie „The Fallout” jest obrazem o szukaniu nadziei, odbudowywaniu życia i nauczeniu się stawiania na nowo pewnych kroków. Produkcja do głębi porusza i stanowi znakomity dodatek do wyśmienitego „Odkupienia” Frana Kranza, które zadebiutowało w polskich kinach pod koniec 2021 roku, z marszu trafiając na listę najlepszych produkcji roku.

„The Fallout” – zwiastun 

Nowy zwiastun filmu, przygotowany specjalnie  z myślą o platformie HBO Max prezentuje się następująco:

„The Fallout” – twórcy i obsada

Reżyserką i scenarzystką filmu jest Megan Park. Na ekranie zobaczymy zaś Jennę Ortegę, Maddie Ziegler, Niles Fitch, Will Ropp, John Ortiz, Julie Bowen czy Shailene Woodley. 

„The Fallout” – mini-recenzja

Film trafił na naszą listę Najlepszych Filmów Festiwalowych 2021 roku. Pisaliśmy wtedy, że: 

„Historia rozpoczyna się wstrząsającą sceną, w której bohaterki, stojąc w łazience, słyszą pierwsze strzały na korytarzu. W mgnieniu oka chowają się do kabiny, licząc, że uda im się przetrwać tę tragiczną sytuację. A choć uchodzą z życiem, są kompletnie rozwalone psychicznie i nie potrafią odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Film debiutującej w długim metrażu Megan Park uderza we wszystkie odpowiednie struny i wywołuje silną reakcję emocjonalną widza. Ogromna w tym zasługa świetnie napisanego scenariusza, ale także doskonałych ról aktorskich. Jenna Ortega błyszczy w każdej scenie, w której się pojawia. Znakomita jest też Maddie Ziegler, która tą rolą pokazuje, że jeśli znajduje się pod opieką sprawnego reżysera, potrafi stworzyć wiarygodną i niezwykle ciekawą postać. Tancerka Sii swoją rolą zmazuje złe wrażenie, które pozostawiła rolą w "Music" piosenkarki. "The Fallout" to dzieło doskonałe, wciągające i angażujące od pierwszych scen, niepozwalające złapać oddechu w póżniejszej części historii. Absolutna perełka!”

„The Fallout” – kiedy premiera?

Amerykańska premiera filmu odbędzie się już 27 stycznia na platformie streamingowej HBO MAX. Na razie nieznana jest dokładna data polskiej premiery. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że film trafi do polskich odbiorców wraz z premierą nowego serwisu, co zgodnie z najnowszymi plotkami, może nastąpić już pod koniec lutego. Jak będzie w rzeczywistości – czas pokaże.

RadioZET.pl/YouTube/informacje prasowe Warner Bros./SXSW