Zamknij

Spielberg idzie po Oscara! Zwiastun „The Fabelmans”, bazującego na dzieciństwie reżysera [WIDEO]

Michał Kaczoń
12.09.2022 16:04

„The Fabelmans” to najnowszy propozycja Stevena Spielberga. Film, który luźno bazuje na doświadczeniach z dzieciństwa słynnego reżysera, doczekał się pierwszego zwiastuna. Kiedy premiera?

The Fabelmans - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Monolith Films

„The Fabelmans” Stevena Spielberga to projekt, powstały z potrzeby serca i chęci uchwycenia momentu zaszczepienia w młodym umyśle bohatera magii kina. Produkcja, której światowa premiera odbyła się na trwającym właśnie festiwalu filmowym w Toronto, luźno bazuje na życiu samego Spielberga. 

Jak czytamy w opisie fabuły, przytaczanym przez dziennikarzy portalu NaEkranie.pl, „The Fabelmans” to głęboko osobisty portret dzieciństwa przeżytego w drugiej połowie XX wieku w USA. Jak zapowiadają oficjalne informacje, film jest nie tylko angażującą opowieścią o dorastaniu, ale także historią chłopca, który odkrywa destrukcyjny sekret własnej rodziny i ucieka w świat kina, by poradzić sobie zrozumieć prawdę o sobie i swoich najbliższych.

„The Fabelmans” – zwiastun 

Film reklamowany jest następującym zwiastunem:

„The Fabelmans” – twórcy i obsada

Steven Spielberg jest reżyserem i współscenarzystą filmu. Skrypt do „The Fabelmans” powstał we współpracy z Tonym Kushnerem, z którym reżyser wielokrotnie już współpracował. Ostatnio przy dobrze przyjętym „West Side Story”. Na ekranie zobaczymy zaś takich aktorów jak: Paul Dano, Michelle Williams, Judd Hirsch, Seth Rogen, Gabriel LaBelle, Jeannie Berlin, Julia Butters, Robin Bartlettt, Keeley Karsten, a nawet sam reżyser David Lynch.

loader

The Fabelmans” – kiedy premiera?

Najnowszy film Stevena Spielberga trafi do kin już w piątek 23 listopada.

Czytaj także: Najlepsze filmy biograficzne - TOP 10. M.in. "Bogowie", "Fighter" i "Piękny umysł" [ZDJĘCIA]

RadioZET.pl/NaEkranie.pl/YouTube

Inni Ludzie - kadr z filmu
12 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Warner Bros.