Zamknij

5 produkcji dla fanów "The Crown". Co warto zobaczyć? [LISTA]

12.11.2020
Aktualizacja: 13.11.2020 15:33

"The Crown" to jedna z najpopularniejszych produkcji Netflixa, przedstawiająca losy brytyjskiej rodziny królewskiej. Wybraliśmy 5 innych tytułów, które przypadną do gustu fanom "The Crown".

The Crown
fot. Materiały prasowe Netflix

"The Crown": 5 produkcji dla fanów serialu Netflixa. Co warto zobaczyć? To przede wszystkim tytuły poświęcone monarchii, przedstawiające losy członków brytyjskich rodzin królewskich. To nie tylko dawka wiedzy historycznej, ale i świetna rozrywka. Zebraliśmy filmy i seriale, które wypełnią oczekiwanie na nowe odcinki serialu "The Crown". Co warto zobaczyć? Zdradzamy poniżej.

Zobacz także: TOP 4 filmy o księżnej Dianie. Te tytuły warto zobaczyć [LISTA] 

"The Crown": 5 produkcji dla fanów serialu Netflixa. Co warto zobaczyć? 

"The Crown" to serial Netflixa, który miał premierę w 2016 roku. Do tej pory powstały cztery sezony. To dobry moment, by odświeżyć sobie produkcję. Dla tych, którzy znają "The Crown" na pamięć, wybraliśmy 5 innych tytułów powiązanych z brytyjską monarchią. Są to w dużej mierze opowieści o silnych kobietach, na których barkach ciążyła ogromna presja. Poniżej znajdziecie opowieści o księżnej Dianie, ale także królowej Marii, Elżbiecie I, Wiktorii czy Annie.

Poniżej można znaleźć listę 5 produkcji podobnych do serialu "The Crown".

"Maria, królowa Szkotów", reż. Josie Rourke

"Maria, królowa Szkotów" to produkcja z 2018 roku z udziałem Margot Robbie i Saoirse Ronan. Jest to opowieść o zaciętej rywalizacji królowych Anglii i Szkocji o tron w Londynie. To świetna opowieść o podstępnych grach i drodze do władzy.

Zobacz zwiastun filmu "Maria, królowa Szkotów":

"Dynastia Tudorów", reż. Michael Hirst

"Dynastia Tudorów" to serial składający się z 4 sezonów. Przedstawia on losy Henryka VIII, młodego mężczyzny, który zasiada na tronie Anglii. Król zrobi wszystko, by spełnić swoje ambicje. W serialu występują między innymi Natalie Dormer znana z "Gry o tron" czy Henry Cavill kojarzony ostatnio z "Wiedźminem" Netflixa.

Zobacz zwiastun serialu "Dynastia Tudorów":

"Faworyta", reż. Jorgos Lantimos, HBO GO

"Faworyta" to głośny film z 2018 roku, który jest obecnie dostępny w ofercie HBO GO. Olivia Coleman, wcielająca się w główną rolę, otrzymała Oscara za kreację aktorską. Królowa Anna jest schorowana, dlatego krajem w zastępstwie rządzi lady Sara. To wszystko zmienia się w momencie, gdy na dworze pojawia się służąca Abigail.

Zobacz zwiastun filmu "Faworyta":

"Diana", reż. Oliver Hirschbiegel

Księżna Diana była chyba jedną z najważniejszych osób związanych z brytyjską monarchią. Jej tragiczna historia wciąż porusza tłumy i jest chętnie ekranizowana przez filmowców. Jednym z najpopularniejszych obrazów poświęconych brytyjskiej księżnej jest z pewnością "Diana", czyli film z 2013 roku z Naomi Watts w roli głównej. Fabuła przedstawia ostatnie dwa lata życia księżnej.

Zobacz zwiastun filmu "Diana":

"Wiktoria", reż. Daisy Goodwin

"Wiktoria" to kolejny serial w zestawieniu. Jest to opowieść o życiu królowej Wiktorii, która wstępuje na angielski tron w wieku 18 lat. Następnie wychodzi za mąż za księcia Alberta i rodzi córkę. W roli głównej Jenna Coleman.

Zobacz zwiastun serialu "Wiktoria":

Zobacz także: 10 seriali w sam raz na jesień. Co oglądać na Netflixie, HBO GO i w telewizji? 

loader

RadioZET.pl/