Zamknij

"The Batman": produkcja zaliczy kolejne opóźnienie? Koronawirus znów pokona Mrocznego Rycerza?

Sergiusz Kurczuk
13.01.2022 11:37

Czy premiera filmu "The Batman" znowu zostanie przesunięta? Na razie nie podjęto decyzji o zmianie terminu, ale szef WarnerMedia trzyma rękę na pulsie.

The Batman - Robert Pattinson, Zoe Kravitz - kadr z filmu
fot. Warner Bros./materiały prasowe

Po 10 latach przerwy na dużym ekranie pojawi się kolejny solowy film o przygodach Batmana. Produkcja z Robertem Pattinsonem w roli głównej zaliczyła już kilka opóźnień z powodu koronawirusa. Czy tym razem będzie podobnie?

"The Batman": premiera znowu opóźniona przez koronawirusa?

Chociaż w ciągu minionej dekady na dużym ekranie pojawiał się Batman w wykonaniu Bena Afflecka, ostatnią produkcją w której Mroczny Rycerz pełni główną rolę, była trzecia część trylogii Christophera Nolana z 2012 roku. Fani czekają więc z niecierpliwością na film "The Batman", który przebył długą drogę od pomysłu do realizacji.

Początkowo produkcja miała ukazać się kilka lat temu. Za reżyserię odpowiadał Affleck, który miał też wcielać się w tytułową rolę. Aktor z powodów osobistych najpierw zrezygnował z funkcji reżysera, a potem z roli obrońcy Gotham. Pomysł na film kilkukrotnie się zmieniał, a miejsce Afflecka zajął w końcu Robert Pattinson. Prace na planie przerwała pandemia koronawirusa, z której powodu dystrybutorzy kilkukrotnie zmieniali datę premiery filmu "The Bamtan".

Od wielu miesięcy terminem, w którym świat w końcu zobaczy nowego "Batmana" jest 4 marca 2022 roku. Niestety pojawienie się mutacji COVID-19 znanej jako omikron sprawiło, że nad produkcją z Pattinsonem znowu zawisły czarne chmury. Jak podaje Puck News, na razie data premiery nie została przesunięta, ale Jason Kilar - prezes WarnerMedia czuwa nad sytuacją, monitorując wskaźniki zachorowań.

Z pewnością zwracamy uwagę na wszystko, co dzieje się z omicronem. Na razie nie mamy problemu z tą datą. Będziemy codziennie obserwować sytuację.

Nic dziwnego. Konkurencja postanowiła przesunąć kilka premier. Sony Pictures wstrzymało styczniowy debiut "Morbiusa", przenosząc go na kwiecień, a Disney postanowił zrezygnować z kinowych pokazów animacji studia Pixar "To nie wypanda" i umieścić film w marcu od razu na platformie Disney+.

"The Batman": kiedy premiera? 

Film w reżyserii Matta Reevesa bazujący na komiksie "Batman: Year One", trafi do kin 4 marca 2022 roku. Oprócz Pattinsona, Kravitz i Farrella w obsadzie "The Batman" znaleźli się Paul Dano, Jeffrey Wright, John Turturro, Peter Sarsgaard, Barry Keoghan, Jayme Lawson i Andy Serkis. Produkcja ma zadebiutować na platformie HBO Max miesiąc po premierze kinowej - 4 marca 2022 roku.

loader

RadioZET.pl/Puck News