Zamknij

Robert Pattinson: nowy Batman będzie "bardzo brudnym i oślizgłym" Mrocznym Rycerzem

25.01.2022 12:52
Robert Pattinson
fot. Invision/Invision/East News

Robert Pattinson zdradził, że tytułowy bohater w filmie "The Batman" będzie różnił się od poprzednich kinowych wersji słynnej postaci.

Odtwórca nowego Batmana - Robert Pattinson, postanowił uchylić rąbka tajemnicy dotyczącej Mrocznego Rycerza w ujęciu Matta Reevesa. Protagonista z filmu "The Batman" ma się różnić od przedstawień bohatera ukazywanego dotychczas na dużym ekranie.

"The Batman": Robert Pattinson o nowej roli

Jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów 2022 roku niebawem trafi do kin. Mowa o "The Batman" - kolejnej kinowej wersji słynnego superbohatera z komiksów DC. Wyczekiwanie wiąże się z kilkukrotnym przesuwaniem premiery filmu, ale również ciekawością związaną z powierzeniem tytułowej roli Robertowi Pattinsonowi.

Aktor udzielił niedawno wywiadu portalowi MovieMaker, w którym zdradził, czym będzie charakteryzował się nowy Batman. Okazuje się, że Reeves czerpał inspirację z innego filmu z udziałem Pattinsona - kryminału "Good Time" z 2017 rok i chciał przenieść część klimatu tej produkcji w swoim "Batmanie".

Nie miałem pojęcia, że [reżyser Matt Reeves - przyp. red.] widział "Good Time". Stwierdził: "Chcę zrobić bardzo brudnego, oślizgłego Batmana.

Reżyser, który również brał udział w rozmowie, wyjaśnił, że bardzo szybko złapał z Pattinsonem nić porozumienia.

Spotkałem się z nim prawdopodobnie jakieś osiem miesięcy później [po castingu - przyp. red.], pokazałem mu scenariusz i po prostu od razu się dogadaliśmy.

Pattinson doprecyzował, że jego wersja Batmana będzie odmienna od tego, co w temacie tej postaci mieli do zaoferowania inni aktorzy.

W przypadku Batmana obowiązuje zasada: nie wolno zabijać. Można to interpretować na dwa sposoby. Albo chce jedynie  wymierzyć odpowiednią karę, albo chce zabić, ale samokontrola mu to uniemożliwia. Wyobrażałem sobie to w ten sposób podczas próby do pierwszej walki. Pomyślałem, że to byłoby fajniejsze: coś w nim nagle chce poderżnąć facetowi gardło! Doszedłem do wniosku, że jeśli spędza noce na ściganiu przestępców, to niemożliwe, żeby nie sprawiało mu to przyjemność.

Istnieje więc szansa, że "The Batman" skupi się na wątkach słynnej postaci, które do tej pory nie były podejmowane przez filmowców. W nadchodzącej produkcji to Bruce Wayne jest maską, pod którą skrywa się Mroczny Rycerz.

Tym razem Bruce jest trochę jak żołnierz... Bycie Bruce'em to jego praca.

Wygląda więc na to, że fanów Batmana czeka naprawdę interesujące spojrzenie na kultową postać.

"The Batman": kiedy premiera? 

Film w reżyserii Matta Reevesa bazujący na komiksie "Batman: Year One", trafi do kin 4 marca 2022 roku. Oprócz Pattinsona w obsadzie "The Batman" znaleźli się Zoe Kravitz, Colin Farrell, Paul Dano, Jeffrey Wright, John Turturro, Peter Sarsgaard, Barry Keoghan, Jayme Lawson i Andy Serkis. Produkcja ma zadebiutować na platformie HBO Max miesiąc po premierze kinowej - 4 marca 2022 roku.

RadioZET.pl/CBR/Twitter