Zamknij

"The Batman": gwiazdor "Gry o tron" zagra ojca Mrocznego Rycerza

19.01.2022 13:06
The Batman - Robert Pattinson - kadr z filmu DC
fot. Warner Bros./materiały prasowe

W filmie "The Batman" pojawi się ojciec Bruce'a Wayne'a. Zagra go Luke Roberts - aktor z serialu "Gra o tron".

Okazuje się, że w długo wyczekiwanym filmie "The Batman" nie zabraknie stałego elementu genezy Mrocznego Rycerza. W produkcji z Robertem Pattinsonem pojawi się Thomas Wayne - ojciec obrońcy Gotham City.

"The Batman": aktor z "Gry o tron" zagra ojca Bruce'a Wayne'a

Kilkukrotnie modyfikowany i opóźniany film "The Batman" już za kilka tygodni trafi na kinowe ekrany na całym świecie. Im bliżej premiery, tym więcej informacji na temat produkcji.

Okazuje się, że w filmie pojawi się przynajmniej jedno z rodziców tytułowego bohatera. Jak podaje portal CBR, użytkownik Twittera o nicku WayneG zamieścił dowód na obecność w obsadzie filmu Luke'a Robertsa. Aktor znany między innymi z "Gry o tron" ma wcielać się w Thomasa Wayne'a.

Aktor Thomas Wayne w "The Batman" został zidentyfikowany!
To Luke Roberts, angielski aktor, który pojawił się w "Grze o tron". Na zdjęciu czyta komiks "Batman: Sins of the Father" w celu poszukiwania informacji o Thomasie.

W tweetcie widzimy print screen zdjęcia zamieszonego przez Robertsa na Instagramie. Aktor zrobił sobie selfie z komiksem "Batman: Sins of the Father", pisząc w poście, że robi w swojej przyczepie research do nowej roli, o której zobowiązał się nie mówić publicznie. Co ciekawe post aktora pochodzi z drugiej połowy grudnia 2020 roku. 

Wspomniany komiks to historia oparta na grze wideo Batman: The Telltale Series. Roberts jest znany z roli Ser Arthura Dayne'a, który pojawił się w sezonie szóstym hitu HBO. Aktor grał ponadto w takich produkcjach, jak "Szpital Holby City", "Black Sails" oraz "Okup". Niebawem wystąpi też w adaptacji internetowego komiksu "Dampyr" oraz antologii grozy Guillermo del Toro "Cabinet of Curiosities", powstającego dla platformy Netflix.

W poprzednich latach w postać Thomasa Wayne'a wcielali się między innymi David Baxt ("Batman"), Linus Roache ("Batman: Początek" oraz Jeffrey Dean Morgan ("Batman v Superman: Dawn of Justice"). Thomas i Martha Wayne'owie zostali zamordowani w ciemnej uliczce na oczach swojego kilkuletniego syna, przez złodzieja. To traumatyczne wydarzenie sprawiło, że w przyszłości spadkobierca majątku Wayne'ów został Mrocznym Rycerzem.

"The Batman": kiedy premiera? 

Film w reżyserii Matta Reevesa bazujący na komiksie "Batman: Year One", trafi do kin 4 marca 2022 roku. Oprócz Pattinsona w obsadzie "The Batman" znaleźli się Zoe Kravitz, Colin Farrell, Paul Dano, Jeffrey Wright, John Turturro, Peter Sarsgaard, Barry Keoghan, Jayme Lawson i Andy Serkis. Produkcja ma zadebiutować na platformie HBO Max miesiąc po premierze kinowej - 4 marca 2022 roku.

RadioZET.pl/CBR/Twitter