Zamknij

"The Batman": zapowiedź filmu zapowiada nowego Jokera? Kto wcieli się w złoczyńcę? [WIDEO]

14.12.2021 09:02

Czy w filmie "The Batman" z Robertem Pattinsonem zobaczymy nowego Jokera? Najnowsza zapowiedź może wskazywać na powrót klasycznego przeciwnika Mrocznego Rycerza.

The Batman - Robert Pattinson - kadr z filmu
fot. Warner Bros./materiały prasowe

Fani Batmana od wielu miesięcy czekają na debiut produkcji z Robertem Pattinsonem w roli tytułowej. Czy najnowsza zapowiedź filmu "The Batman" potwierdza podejrzenia miłośników Mrocznego Rycerza? Czy w filmie Matta Reevesa zobaczymy kolejne wcielenie Jokera?

"The Batman": Joker w klipie filmu z Robertem Pattinsonem? [WIDEO]

Najnowsza solowa przygoda Batmana przebyła długą drogę. Początkowo gwiazdą i reżyserem film miał być Ben Affleck. Aktor zrezygnował jednak z przedsięwzięcia i kiedy po miesiącach poprawek scenariuszowych poszukiwań nowego aktora do roli wybrano Roberta Pattinsona, w zdjęciach i premierze przeszkodziła pandemia koronawirusa.

Na szczęście do premiery filmu "The Batman" zostało już tylko kilka miesięcy. Z tej okazji wytwórnia Warner Bros. zaprezentowała nową zapowiedź. W japońskim zwiastunie produkcji pojawia się sugestia, że poza Penguinem i Riddlerem zobaczymy również Jokera.

Chociaż powyższy teaser nie zawiera zbyt wielu nowych fragmentów filmu, pod koniec pojawia się element, który zdaje się potwierdzać, krążącą od jakiegoś czasu teorię fanów, jakoby pod maską Riddlera, krył się w rzeczywistości Joker. Tym razem ma na to wskazywać szaleńczy śmiech uwięzionego przestępcy, granego przez Paula Dano, którego twarzy, jak dotąd nie ujawniono.

Niewykluczone też, że Dano rzeczywiście gra Riddlera, a oprócz niego pojawi się inny aktor, wcielający się w nowego Jokera. W komiksach DC Mroczny Rycerz i Książę Zbrodni Gotham byli ze sobą nierozerwalnie złączeni niemalże od początku. Chociaż galeria przeciwników Batmana jest niezwykle obszerna, brak Jokera w nowej serii filmowej byłby niezwykle dziwnym posunięciem. Z drugiej strony twórcy mogą chcieć postawić na nową jakość opowiadania historii Batmana i zrezygnować z powracającej jak bumerang antagonistycznej relacji herosa i szalonego przestępcy, wykorzystując mniej oczywiste postacie.

"The Batman": kiedy premiera?

O tym, jak będzie w rzeczywistości, dowiemy się już niedługo. Film w reżyserii Matta Reevesa bazuje na komiksie "Batman: Year One". Produkcja trafi do kin 4 marca 2022 roku. Oprócz Pattinsona w obsadzie "The Batman" znaleźli się Zoë Kravitz, Paul Dano, Jeffrey Wright, John Turturro, Peter Sarsgaard, Barry Keoghan, Jayme Lawson, Andy Serkis i Colin Farrell.

loader

RadioZET.pl/YouTube