Zamknij

Polska komedia wyróżniona za granicą! "Teściowie" z nagrodą na festiwalu w Vancouver

14.10.2021 16:06

"Teściowie" mogą pochwalić się zagranicznym sukcesem. Film Kuby Michalczuka otrzymał właśnie Nagrodę Publiczności na festiwalu filmowym w Vancouver. 

Teściowie z nagrodą w Vancouver
fot. Gosia Turczyńska/materiały prasowe Next Film

"Teściowie" to film, który pokochała nie tylko polska publiczność. Komedia o animozjach niedoszłej rodziny rozbawiła też widzów za oceanem. Film Kuby Michalczuka otrzymał Nagrodę Publiczności na 40. Vancouver International Film Festival. W polskich kinach można obejrzeć go od 10 września 2021 roku.

"Teściowie" z  nagrodą Vancouver Contemporary World Cinema Audience Award

Na trwającym w dniach 1-11 października 2021, 40. Międzynarodowym Festiwalu Fimowym w Vancouver "Teściowie" z Mają Ostaszewską, Marcinem Dorocińskim, Izabelą Kuną i Adamem Woronowiczem w rolach głównych, otrzymali Vancouver Contemporary World Cinema Audience Award. Widzowie, którzy wyróżnili film na kanadyjskim festiwalu, nie byli jedyną zagraniczną publicznością, która miała okazję obejrzeć tę polską czarną komedię. Film Kuby Michalczuka trafił także na ekrany w Austrii, Belgii, Danii, Francji, Finlandii, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Luksemburgu, Niemiec, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Norwegii, Islandii, USA, Kanadzie i Australii. W Polsce obejrzało go już 400 tysięcy widzów.

loader

"Teściowie" - O czym jest film?

Akcja filmu "Teściowie" toczy się podczas wesela... po odwołanym ślubie. Dwie rodziny, które miały tego dnia stać się jedną, różni wszystko – pochodzenie, status, zawartość portfela i gust. Rodzice pana młodego (Maja Ostaszewska, Marcin Dorociński) i panny młodej (Izabela Kuna, Adam Woronowicz) początkowo są w szoku i robią dobrą minę do złej gry. Szybko jednak uprzejme uśmiechy zamieniają się w publiczne pranie brudów. Aż wreszcie wybucha prawdziwa bomba… 

Film "Teściowie" to debiut fabularny Kuby Michalczuka. Za scenariusz odpowiada Marek Modzelewski. Autorem zdjęć jest Michał Englert. Małgorzata Fogel-Gabryś pełniła rolę producentki wykonawczej. Producentem z ramienia Akson Studio był Michał Kwieciński. Dystrybucją i koprodukcją zajęło się studio Next Film. "Teściowie" są wyświetlani na ekranach polskich kin od 10 września 2021 roku.

RadioZET.pl/Next Film