Zamknij

Netflix zapowiada ekranizację opowiadania Stephena Kinga o... nawiedzonym iPhonie

02.09.2021 21:53
Netflix zapowiada ekranizację opowiadania Stephena Kinga o... nawiedzonym iPhonie
fot. Shutterstock.com

"Telefon pana Harrigana", czyli historia złowieszczego iPhone'a od Stephena Kinga, doczeka się adaptacji. Netflix zapowiedział kolejne dzieło na bazie prozy mistrza grozy, a my poznaliśmy właśnie pierwsze szczegóły.

"Jest krew..." to zbiór opowiadań autorstwa Stephena Kinga opublikowany w 2020 roku. W jego skład wchodzi historia pewnej przyjaźni i powiązanego z nią telefonu, którą już wkrótce ujrzymy na ekranie. Netflix już o to zadbał. Zapnijcie więc pasy, nadciąga bowiem ekranizacja "Telefonu pana Harrigana".

"Telefon pana Harrigana": Netflix zekranizuje opowiadanie Stephena Kinga

Rzeczone opowiadanie traktuje o losach młodzieńca, który nawiązuje wyjątkową przyjaźń z miejscowym staruszkiem. Stary milioner postanawia dokonać żywota w sennym miasteczku, jednak zanim mu się to udaje, młody kompan ofiarowuje mu w prezencie pierwszy model Iphone'a (akcja rozgrywa się przed 10 laty). Gdy mentor chłopaka umiera, ten upewnia się, że zabierze podarek do grobu (wsuwając mu go do trumny). Jakież jest jego zdziwienie, gdy po kilku dniach otrzymuje połączenie przychodzące...

Film grozy nie otrzymał jeszcze oficjalnego tytułu, ani tym bardziej przybliżonej daty premiery. Wiemy natomiast, że zdjęcia wystartują w przyszłym miesiącu w Connecticut, zatem należy spodziewać się pierwszych ogłoszeń castingowych.

Reżyserią zajmie się John Lee Hancock, twórca takich tytułów jak "Ratując pana Banksa" i "Wielki Mike. The Blind Side". Za produkcję odpowiadają zaś Netflix, Jason Blum ("Halloween") i Ryan Murphy, czyli człowiek, który dał światu "American Horror Story", "American Crime Story" i "Ratched".

To już czwarty raz, gdy platforma Netflix sięga po twórczość mistrza grozy Stephena Kinga. W bibliotece serwisu znajdziecie bowiem horrory "Gra Geralda", "1922" i "W wysokiej trawie"

RadioZET.pl/Best-of-netflix.com