Zamknij

"Teksańska masakra piłą mechaniczną": Netflix zaprezentował zwiastun nowej wersji horroru [WIDEO]

06.12.2021 11:40

Netflix pokazał światu pierwszą zapowiedź nowej odsłony kultowego horroru "Teksańska masakra piłą mechaniczną". Kiedy premiera filmu?

Teksańska masakra piłą mechaniczną - kadr z filmu Netflix
fot. Netflix/materiały prasowe

Niebawem Leatherface ponownie założy na twarz maskę z ludzkiej skóry i chwyci za piłę łańcuchową. Netflix zaprezentował pierwszy zwiastun filmu "Teksańska masakra piłą mechaniczną", który jest bezpośrednią kontynuacją kultowego horroru Tobe'a Hoopera.

"Teksańska masakra piłą mechaniczną": pierwszy zwiastun horroru Netflix

W 1974 roku zadebiutował przerażający film pod dziwacznym tytułem "Teksańska masakra piłą mechaniczną". Produkcja swoją brutalnością i realistycznym ukazywaniem scen przemocy, wyszła poza ramy gatunku jakim był horror, dając podstawy filmom znanym jako slashery. Leatherface stał się jedną z ikon kina grozy, a film Hoopera przeszedł do legendy.

Na przestrzeni kolejnych dekad doczekał się wielu sequeli, prequeli i rebootów, ale ostatnimi czasy w świecie horrorów rządzi nowy trend - powoływanie do życia kontynuacji, które rozgrywają się po latach i ignorują swoich poprzednikach, biorąc pod uwagę jedynie oryginał. Nowa "Teksańska masakra piłą mechaniczną" również wpisuje się w ten nurt. Wszelkie filmy o szaleńcu z piłą łańcuchową, które ukazały się po roku 1974, idą więc w zapomnienie, a widzowie będą mieli okazję zobaczyć Leatherface'a w akcji w filmie rozgrywającym się niemal 50 lat po wydarzeniach z oryginalnej produkcji.

Jak prezentuje się pierwsza zapowiedź nowej "Teksańskiej masakry piłą mechaniczną"?

Trzeba przyznać, że twórcom udało się uchwycić wiele elementów filmu z 1974 roku. Brudna, duszna atmosfera wylewa się z ekranu, Leatherface znowu jest postacią z pogranicza realizmu i koszmaru, a ofiary nie ukrywają swojego przerażenia. Kilkadziesiąt sekund zapowiedzi, to jednak za mało, by ocenić, czy nowe podejście do kultowego tematu będzie udane.

Oprócz zwiastuna zaprezentowano również oficjalny opis fabuły horroru.

Melody (Sarah Yarkin), jej nastoletnia siostra Lila (Elsie Fisher) oraz ich przyjaciele Dante (Jacob Latimore) i Ruth (Nell Hudson), wyruszają do odległego miasta Harlow w Teksasie, aby rozpocząć nowe, idealistyczne przedsięwzięcie biznesowe. Ich sen wkrótce zamienia się w koszmar na jawie, kiedy przypadkowo odwiedzają dom Leatherface'a - obłąkanego seryjnego mordercy, którego spuścizna przesiąknięta krwią nadal nawiedza mieszkańców okolicy, w tym Sally Hardesty (Olwen Fouéré), jedyną ocaloną z jego niesławnej masakry z 1973 roku. Kto zdecyduje się szukać zemsty?

Kiedy produkcja trafi na Netflix?

"Teksańska masakra piłą mechaniczną": kiedy premiera na Netflix?

Reżyserem filmu jest David Blue Garcia. Za scenariusz odpowiada Chris Thomas Devlin. Nowa "Teksańska masakra piłą mechaniczną" trafi na Netflix już 18 lutego 2022 roku. W rolach głównych wystąpili Nell Hudson, Elsie Fisher, Jacob Latimore i Moe Dunford.

loader

RadioZET.pl/Netflix/Twitter