Zamknij

Taniec z gwiazdami 10 – FINAŁ. Kto wygrał Kryształową Kulę?

Judyta Wanicka
22.11.2019 22:09
Taniec z gwiazdami
fot. Instagram:@tanieczgwiazdami

Taniec z gwiazdami 10 - wielki finał wytańczyli sobie Damian Kordas i Janja Lesar oraz Basia Kurdej-Szatan i Jacek Jeschke. Kto z nich zwyciężył w "Tańcu z gwiazdami 10" i odebrał Kryształową Kulę? Oto para, która wygrała w finale jesiennej edycji "Tańca z gwiazdami 2019".

Taniec z gwiazdami 2019: Damian Kordas i Janja Lesar wygrali w finale

Finał „Tańca z gwiazdami 10” wygrali Damian Kordas i Janja Lesar. Para zdobyła Kryształową Kulę oraz nagrodę pieniężną w wysokości 100 tys. złotych dla zwycięzcy i 50 tys. dla tancerki. Damian Kordas i Janja Lesar pokonali w finale Basię Kurdej-Szatan i Jacka Jeschke.

Damian Kordas - kim jest zwycięzca "Tańca z Gwiazdami 10"?

Finał Tańca z gwiazdami 10: Damian Kordas pokonał Basię Kurdej-Szatan

Dwie najlepsze pary 10. edycji "Dancing With The Stars'" zaprezentowały się w trzech choreografiach. Układy zostały przygotowane specjalnie pod występy na żywo zaproszonych gości: Michała Szpaka oraz Cleo. W pierwszej kolejności Basia Kurdej-Szatan i Jacek Jeschkre zatańczyli rumbę, za którą otrzymali 27 punktów. Specjalnie dla Basi zaśpiewał Rafał Szatan. Wykonał utwór Piotra Cugowskiego "Kto nie kochał". Iwona Pavlović była zachwycona techniką Basi, która - jak na osobę bez doświadczenia w tańcach towarzyskich - w opinii jurorki jest fenomenalna.

Damian Kordas i Janja Lesar odpowiedzieli brawurowym wykonaniem pasodoble. Jury przyznało im łącznie 29 punktów. Michał Malitowski nie szczędził pochwał gwiazdorowi "MasterChefa". Podobnie pod wrażeniem ruchów uczestnika byli Andrzej Grabowski i Iwona Pavlović. Damian Kordas wręczył jurorce przygotowaną przez siebie czarną bezę Pavlovej, którą obiecał jej w poprzednim odcinku. 

Drugim tańcem, jaki Basia Kurdej-Szatan i Jacek Jeschke zaprezentowali w finale "Tańca z gwiazdami", był taniec współczesny. Parze przyśpiewywał Michał Szpak. Iwona Pavlović rozmarzyła się nad precyzyjną pracą nóg aktorki, z kolei Michał Malitowski pochwalił jej amplitudę ruchuPosypały się dwie dziesiątki i jedna dziewiątka

Damian Kordas i Janja Lesar brawurowo wykonali cha-chę. Do ich występu gościnnie zaśpiewała Cleo. Malitowski przyczepił się do technicznych niedociągnięć w krokach, Pavlović doceniła za doskonalą ekspresję, a Grabowski był pod wrażeniem wszystkiego, co zobaczył. Para zdobyła 27 punktów. 

W trzeciej rundzie Basia Kurdej-Szatan i Damian Kordas zaprezentowali się w show dance. W tym starcu oboje zdobyli po 30 punktów. 

Andrzej Grabowski tak wzruszył się pożegnalnym tańcem Damiana Kordasa, że pogratulował mu na stojąco. 

Finał Tańca z gwiazdami 10 - co działo się w programie?

Już tradycyjnie produkcja zadbała, by odcinek finałowy „Tańca z gwiazdami” odbył się z wielką pompą. Na parkiet powrócili byli uczestnicy dziesiątej edycji: Reni Jusis, Rafał Szatan, Akop Szostak, Ola Kot, Adam Małczyk, Joanna „Ruda” Lazer, Magda Bereda, Monika Miller i Sandra Kubicka. Ich popisom towarzyszył występ Anny Karwan, która zaśpiewała romantyczny hit "What The World Needs Now Is Love Sweet Love". Przy okazji prowadzący zdradzili, że Anna Karwan wystąpi w 11. edycji "Tańca z gwiazdami".

Anna Karwan nagrała piosenkę do "Ukrytej gry", ostatniego filmu Piotra Woźniaka-Staraka [WIDEO]

Poza tym finał „Tańca z gwiazdami 10” okrasiły występy światowych mistrzów tanga argentyńskiego, m.in. zdobywców tanecznego Oscara, Virginii Gomez i Christiana Marqueza. Show uświetniła także Katarzyna Łaska, która wykonała piosenkę z drugiej części hitu Walta Disney’a "Kraina lodu". Paulina Sykut i Krzysztof Ibisz przedstawili zwycięzców konkursu na najlepszy weselny taniec. Hania i Łukasz mieli okazję zaprezentować swój układ na parkiecie "Tańca z gwiazdami".

RadioZET.pl/jw