Zamknij

Kristen Stewart jako Joker w "Batmanie" z Robertem Pattinsonem? Aktorka "nie mówi nie"

21.10.2021 16:18

Kristen Stewart jest w ostatnim czasie typowana jako najlepsza kandydatka do roli Jokera w serii "The Batman" z Robertem Pattinsonem. Co sama aktorka sądzi na ten temat?

Robert Pattinson Kristen Stewart
fot. AXELLE WOUSSEN/BAUER-GRIFFIN.COM/East News

Zwiastun filmu "The Batman" nie tylko podsycił ciekawość fanów dotyczącą nadchodzącego widowiska, ale także zachęcił ich do rozważań na temat kolejnych (nieogłoszonych jeszcze) części serii o Mrocznym Rycerzu z Robertem Pattinsonem w roli głównej. Większość fanów oczywiście czeka na pojawienie się nemezis Batmana, czyli Jokera we własnej osobie. A w roli tej chcieliby zobaczyć byłą partnerkę aktora - Kristen Stewart.

Kristen Stewart jako Joker w "Batmanie" z Robertem Pattinsonem?

Kristen Stewart i Robert Pattinson w pierwszej dekadzie nowego tysiąclecia byli jedną z ulubionych par Hollywood - w życiu i na ekranie. Oboje początek kariery zawdzięczali serii "Zmierzch", gdzie wcielali się w zakochanych Bellę i Edwarda. Od tego czasu wiele się zmieniło i nie chodzi tylko o rozstanie sławnej pary, ale przede wszystkim o ich aktorskie wybory, które uczyniły z nich gwiazdy prestiżowych festiwali, a nie popcornowego kina dla nastolatków. Zarówno Stewart, jak i Pattinson, najchętniej zapomnieliby o tym, w jakiej serii stawiali pierwsze kroki, ale fani pamiętają! I teraz, kiedy aktor zdecydował się przyjąć rolę w kolejnej znanej franczyzie, chcieliby w roli jego przeciwniczki zobaczyć jego dawną ukochaną.

Stewart, która aktualnie udziela się w mediach w związku z nadchodzącą premierą filmu "Spencer", gdzie gra rolę księżnej Diany, odniosła się do wspomnianych marzeń fanów. Zapytana przez dziennikarza "Variety", czy zgodziłaby się zostać Jokerem dla Batmana Roberta Pattinsona, odpowiedziała:

- Uwielbiam energię, która za tym stoi. To naprawdę zostało tak dobrze zrobione. Nie zapędzajmy się tak... Ale podoba mi się ten zapał. Wymyślmy coś nowego. Bardzo chętnie zagrałabym pokręconą, przerażającą postać. 

Dopytywana, czy w takim razie na pewno nie będzie to Joker, aktorka doprecyzowała:

- Nie mówię "nie", ale też nie jest to najbardziej zachwycająca rzecz w moim życiu. Zróbmy coś nowego.

loader

"The Batman" - Kiedy premiera filmu z Robertem Pattinsonem?

"The Batman", którego premiera była już kilkukrotnie przekładana w związku z pandemią, ma trafić do kin 4 marca 2022 roku. Kristen Stewart natomiast zobaczymy na dużym ekranie już w przyszłym miesiącu. Premiera filmu "Spencer" została zapowiedziana na 5 listopada 2021 roku.