Zamknij

„Szybcy i wściekli 9” pobili rekord otwarcia podczas pandemii. Ile „F9” zarobiło w pierwszy weekend?

28.06.2021 09:56

„Szybcy i wściekli 9” to najnowsza odsłona słynnej, wysokooktanowej serii filmowej, przyglądającej się losom rodziny Dominica Torretto, którzy z osób nielegalnie ścigających się po ulicach Los Angeles, stali się najtwardszą grupą agentów specjalnych na świecie. Nowa część pobiła pandemiczny rekord sprzedaży. Ile zarobiło „F9”?

Szybcy i wściekli 9 - kadr z filmu
fot. materiały prasowe UIP

„Szybcy i wściekli 9” (org. „F9: The Fast Saga”) to najnowsza odsłona świetnie radzącej sobie w box-office serii filmowej. Nowy odcinek zarobił na świecie ponad 400 mln dolarów, a w samych Stanach Zjednoczonych ponad 70 mln. Jak podaje portal The Hollywood Reporter był to najlepszy wynik od czasu premiery filmu „Gwiezdne wojny. Skywalker: Odrodzenie” w grudniu 2019 roku.

„Szybcy i wściekli 9” pobili tym samym rekord, który w ostatnich tygodniach został osiągnięty przez film Johna Krasinskiego „Ciche miejsce 2”, który w pierwszych dniach wyświetlania zarobił ok. 56 mln dolarów.

Film Justina Lina zbiera różnorodne recenzje – od zachwytów po opinie mówiące o pewnym zmęczeniu materiału, niemniej jak pokazują wyniki – produkcja nadal rodzi żywe emocje widowni i jest chętnie oglądana.

„Szybcy i wściekli” 10 i 11 – kiedy premiera?

Już teraz wiadomo, że seria się nie kończy. W zeszłym roku ogłoszono, że powstaną dwie finałowe części sagi. Filmy kręcone będą równocześnie, ale wypuszczone do kin w rocznych odstępach. Premiera początku finałowego odcinka zapowiedziana jest na 2022 rok, a ostatnia część głównej odnogi serii trafi na ekrany w 2023. Już teraz jednak wiadomo, że to nie koniec przygody z bohaterami „Szybkich i wściekłych”. W planach wciąż jest sequel spin-offa serii z podtytułem „Hobbs i Shaw”, a od jakiegoś czasu coraz częściej pojawiają się informacje na temat żeńskiego spin-offa, z udziałem wszystkich aktorek, które przez lata wystąpiły w serii. Szczegóły na temat tych projektów nie są jednak w pełni znane.

loader

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

Czytaj także: „CODA” – zwycięzca Sundance z pierwszym oficjalnym zwiastunem [WIDEO]

RadioZET.pl/The Hollywood Reporter/Box Office Mojo