Zamknij

"Superman": Henry Cavill jednak powróci do roli herosa? Gwiazdor ma pomysł na dalsze losy postaci

24.11.2021 11:09

Henry Cavill nadal chce grać Supermana w filmach Warner Bros. opartych na komiksach DC. Gwiazdor ma nawet pomysł na dalsze przygody Człowieka ze Stali.

Batman kontra Superman: Świt sprawiedliwości - Hanry Cavill - kadr z filmu
fot. Courtesy Everett Collection

Czy Superman z twarzą Henry'ego Cavilla powróci w przyszłych filmach Warner Bros., będących adaptacjami przygód herosów z komiksowego uniwersum DC? Aktor ma nadzieję, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa jako Kal-El.

"Superman": Henry Cavill wróci jako Człowiek ze Stali?

Kiedy w 2013 roku Cavill po raz pierwszy wcielił się w Supermana w filmie "Człowiek ze Stali" wielu fanów DC uznało ten casting za strzał w dziesiątkę. Aktor był stworzony do roli supersilnego kosmity ratującego Ziemię, ale najwidoczniej angaż nie wystarczył, by filmy Warner Bros. odniosły tak spektakularny sukces jak produkcje Marvela.

Chociaż Cavill powrócił do roli dwukrotnie - w filmach "Batman kontra Superman: Świt sprawiedliwości" i "Liga Sprawiedliwości", postać Geralta w serialu "Wiedźmin" stworzona przez Netflix, przylgnęła do aktora bardziej niż Superman. Ostatnimi czasy pojawiły się nawet głosy, że dośc długa przerwa od filmów DC zwiastuje, że Cavill nie powróci już do roli. 

Aktor w wywiadzie dla QO zdradził jednak, że nie zamierza kończyć z Supermanem. Chociaż oficjalnie w planach Warner Bros. nie ma żadnych filmów z Cavillem w roli Człowieka ze Stali, gwiazdor "Wiedźmina" jest gotowy ponownie przywdziać niebieski kostium z czerwoną peleryną. Ma nawet pomysł na to, z jakimi przeciwnościami losu mógłby zmierzyć się Superman.

Bardzo mi zależało na tym, żeby najpierw uwypuklić wczesne etapy jego podróży jako Supermana. Mieliśmy "Człowieka ze Stali", a potem poszliśmy w nieco mroczniejsze klimaty w "Batman v Superman". Mógłby [Superman] ulec Równaniu Anty-Życia i stać się złym Supermanem. Naprawdę chciałem się upewnić, że zobaczymy jeszcze Supermana i ujrzymy prawdziwy symbol nadziei, latarnię światła, zanim podążymy ścieżką ciemności, a następnie odkupienia. Wciąż jest to coś, co bardzo chcę urzeczywistnić.

Cavill po raz ostatni wcielił się w Supermana w "Lidze Sprawiedliwości" z 2017 roku. W 2021 roku wydano jednak reżyserską wersję filmu autorstwa Zacka Snydera, gdzie ujawniło oryginalne plany reżysera, aby zmienić Supermana w postać negatywną, co prowadzić miało do apokaliptycznego scenariusza, w którym Batman musi połączyć siły z Jokerem, aby ocalić ludzkość. Chociaż Cavill zgadza się, że opowieść o złym Supermanie jest ekscytująca dla fanów, wolałby, żeby postać dostała serię filmów, w których moglibyśmy zobaczyć herosa w swojej klasycznej odsłonie - jako idealnego wręcz, heroicznego, prostolinijnego superbohatera, który ratuje ludzi z opresji.

Na razie nie wiadomo, czy aktor rzeczywiście powróci do swojej roli, ale jak sam stwierdził w wywiadzie, "peleryna wciąż wisi w szafie". Serial "Wiedźmin" i inne przedsięwzięcia z udziałem Cavilla nie ograniczają więc ewentualnego występu w kolejnym filmie DC. Jednocześnie gwiazdor wyznał, że z chęcią zacząłby współpracę z konkurencją, wcielając się w postać Captaina Britaina znaną z komiksów Marvela. Być może marzenie Cavilla i fanów Supermana na całym świecie wkrótce się spełni i za jakiś czas zobaczymy ponowie przygody klasycznego Człowieka ze Stali.

Filmy DC: kiedy premiery kolejnych produkcji?

Wśród zapowiedzianych tytułów opartych na komiksach DC pojawiło się wiele filmów, które niebawem trafią na duży ekran. Jako pierwszy zadebiutuje "The Batman" z Robertem Pattinsonem w roli głównej, który jednak rozgrywał się będzie poza kinowym uniwersum DCEU. Film trafi do kin 4 marca 2022 roku. Następnymi produkcjami w kolejce są "Black Adam" (29 lipca 2022), "The Flash" (4 listopada 2022), "Aquaman and the Lost Kingdom" (16 grudnia 2022), "Shazam! Fury of the Gods" (2 czerwca 2023) oraz "Wonder Woman 3".

loader

RadioZET.pl/QO/YouTube