Zamknij

"Strażnicy Galaktyki 3": Will Poulter nową gwiazdą Marvela. Kogo zagra aktor z "Midsommar"?

12.10.2021 11:05

Will Poulter znany z horroru "Midsommar. W biały dzień" wcieli się w Adama Warlocka w nadchodzącym filmie Marvela "Strażnicy Galaktyki 3". Kim jest heros?

Will Poulter
fot. Photoshot/REPORTER/East News

To już pewne. Fani "Strażników Galaktyki" w końcu doczekali się aktora, który wystąpi jako Adam Warlock. Reżyser trzeciej części kosmicznej serii Marvela potwierdził, że bohatera zagra Will Poulter.

"Strażnicy Galaktyki 3": Will Poulter jako Adam Warlock

Fani filmów Marvela od dawna spekulowali, kiedy na dużym ekranie zadebiutuje Adam Warlock. Wielu widzów miało nadzieję zobaczyć zapowiedzianego w jednej ze scen po napisach "Strażników Galaktyki 2" kosmicznego herosa w jednym ze starć z Thanosem - "Avengers: Infinity War" lub "Avengers: Endgame". Wygląda jednak na to, że filmowa wersja postaci nie będzie związana z Szalonym Tytanem.

Informację o tym, że Will Poluter wcieli się w Adama Warlocka potwierdził reżyser serii - James Gunn, który zamieścił na Twitterze post dotyczący angażu angielskiego aktora.

Jak wiecie, często obalam fałszywe plotki, więc… hmmm... Witaj w rodzinie Strażników, Willu Poulterze. Jest niesamowitym aktorem i wspaniałym facetem. Do zobaczenia za kilka tygodni.

Kilka tygodni wcześniej, między innymi na portalu Deadline, pojawiły się medialne informacje na temat obsadzenia roli Adama Warlocka w "Strażnikach Galaktyki 3". Gunn potwierdził oficjalnie, że Poluter dołączył do obsady, zamieszczając we wpisie hasztag #AdamWalrock i udostępniając artykuł Deadline.

Fani od wielu lat spekulowali, który aktor wcieli się w Adama Warlocka. Wśród fanowskich propozycji bardzo często pojawiał się Zack Efron. Co ciekawe Gunn na początku 2021 roku obalił doniesienia o castingu do postaci kosmicznego superbohatera. Początkowo heros miał zadebiutować w drugiej części serii, ale finalnie jego wątek został sprowadzony wyłącznie do sceny po napisach.

"Strażnicy Galaktyki 3": kim jest Adam Warlock?

Adam Warlock został stworzony przez Stana Lee i Jacka Kirby'ego w roku 1967 na kartach 66. i 67. numeru "Fantastic Four". Zadebiutował jako Him - sztucznie stworzona przez naukowców idealna forma życia. Chociaż nie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów Marvel Comics, pełni w papierowym uniwersum bardzo ważną rolę. W 1972 roku Roy Thomas i Gil Kane postanowili rozbudować złotoskórego bohatera w "Marvel Premiere" #1. Wtedy rozpoczęła się historia, będąca odbiciem mitu o Jezusie. Adam Warlock stał się postacią mesjańską, która musiała ocalić świat znany jako Counter-Earth.

Najbardziej znana odsłona komiksowego Warlocka to okres, w którym postać prowadził Jim Starlin, a szczególnie powiązanie Adama Warlocka z Klejnotami Nieskończoności w komiksach z lat 90. "Infinity Gauntlet", "The Infinity War", czy "Warlock and the Infinity Watch". Współcześnie heros jest związany z rozmaitymi superbohaterami Marvela, między innymi Strażnikami Galaktyki.

"Strażnicy Galaktyki 3": kiedy premiera?

Jak Poulter będzie prezentował się w roli Adama Warlocka? Przekonamy się za jakiś czas. Z załogą statku Benatar spotkamy się najpierw w filmie "Thor: Love and Thunder", w którym Strażnicy Galaktyki pojawią się gościnnie. Czwarta część serii o przygodach gromowładnego superbohatera trafi do kin 11 lutego 2022 roku. Na pełnoprawne przygody "Strażników Galaktyki" będziemy musieli poczekać nieco dłużej, bo aż do 5 maja 2023 roku.

loader

RadioZET.pl/Twitter/Deadline