Zamknij

Kevin Bacon chce wystąpić w nowym filmie Marvela. O który tytuł chodzi?

20.05.2021 07:52

Kevin Bacon zdradził, że z chęcią dołączyłby do obsady jednego z nadchodzących filmów Marvel Studios. Mowa o "Strażnikach Galaktyki 3". Kogo mógłby zagrać?

Kevin Bacon
fot. East News

Czy w trzeciej części "Strażników Galaktyki" zobaczymy Kevina Bacona? Gwiazdor "Footloose" i "Wstrząsów" wyznał, że z chęcią dołączyłby do obsady słynnej serii Marvel Studios.

"Strażnicy Galaktyki 3" - Kevin Bacon w obsadzie filmu Marvela?

Filmy Marvela sprawiły, że wielu mało znanych aktorów zyskało status gwiazd Hollywood. Popularność produkcji MCU przyczyniła się również do tego, że w kolejnych produkcjach o superbohaterach chcą grać również dobrze znani artyści. Jednym z nich jest Kevin Bacon.

Aktor udzielił ostatnio wywiadu magazynowi "Esquire". Bacon współpracował już w swoim życiu z Jamesem Gunnem, który odpowiada za serię o kosmicznych herosach. Gwiazdor został więc zapytany, czy z racji dawnej współpracy chciałby wystąpić w "Strażnikach Galaktyki 3".

Słuchaj, bardzo podoba mi się ten pomysł. Z przyjemnością zagrałbym w tym filmie.

Bacon i Gunn pracowali razem przy filmie "Super" z 2010 roku. To historia opowiadała o mężczyźnie, który przeistacza się w zamaskowanego pogromcę kryminalistów, po tym, jak żona zostawia go dla dealera narkotyków. W przestępcę wcielił się właśnie Bacon. Jak się okazuje, dostał tę rolę po tym, jak inny gwiazdor odrzucił angaż.

Z tego, co słyszałem, moją rolę miał grać Jean-Claude van Damme. Więc pomyślałem sobie: Czy naprawdę mam zamiar wziąć ochłapy po Jean-Claudzie van Dammie? Jeszcze jak!

Obecnie Bacon gra w serialu kryminalnym "Miasto na wzgórzu", ale gościnny występ w nadchodzącym filmie Marvela raczej nie kolidowałby z pracą nad produkcją telewizyjną. Aktor zresztą jest już w pewien powiązany z pierwszą częścią serii, ponieważ pojawia się w niej odniesienie do "Footloose" - najsłynniejszego filmu Bacona. Poza tym w "Avengers: Infinity War" wspomniała o nim Mantis - jedna z członkiń Strażników Galatyki. Nie byłaby to również pierwsza rola aktora w filmie superbohaterskim. Bacon wcielił się w Sebastiana Shawa w produkcji "X-Men: Pierwsza klasa". To nie jedyna gwiazda, która nieoficjalnie jest łączona ze "Strażnikami Galaktyki". Jakiś czas temu sugerowano, że w filmie wystąpi Mark Hamill - odtwórca Luke'a Skywalkera z "Gwiezdnych Wojen". Te domysły obalił jednak sam James Gunn.

"Strażnicy Galaktyki 3" - kiedy premiera?

W prawdopodobnie ostatnim filmie Gunna realizowanym dla Marvel Studios wystąpią Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Vin Diesel, Bradley Cooper, Karen Gillan, Sean Gunn i Elizabeth Debicki. Produkcja trafi do kin 5 maja 2023 roku.

loader

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/Esquire