Zamknij

Straż pożarna w Kuchennych Rewolucjach! Magda Gessler zamyka lokal?

Redakcja
08.11.2018 22:10

Już pierwszego dnia po wizycie Magdy Gessler w restauracji "Zorba" w Tychach, lokal musiał zostać zamknięty. Niewiele brakowało, a Kuchenne Rewolucje w ogóle by się nie odbyły. Powodem było gniazdo szerszeni, które znajdowało się w pobliżu budynku.

Straż pożarna w Kuchennych Rewolucjach! Magda Gessler zamyka lokal?
fot. screen / TVN

Kuchenne Rewolucje w Tychach. Magda Gessler: "Zamykamy restaurację!"

Magda Gessler w najnowszym odcinku "Kuchennych Rewolucji" odwiedziła restaurację "Zorba" w Tychach. Restauratorka nie zdążyła jednak spróbować nawet jednego dania, ponieważ w kuchni pojawiły się szerszenie. Na miejsce zostały wezwane odpowiednie służby. Zgodnie z zaleceniami straży pożarnej restauracja musiała zostać zamknięta, a wszyscy pracownicy ewakuowani.

Na szczęście już następnego dnia sytuacja została opanowana. Gniazdo szerszeni zostało usunięte, a właścicielka lokalu zadbała o bezpieczeństwo swoich pracowników oraz gości - w oknach zostały zamontowane siatki zabezpieczające, a apteczka uzupełniona o adrenalinę. Problemy na tym jednak się nie skończyły.

Restauratorka krytykowała przede wszystkim smak potraw oraz brak wiedzy na temat kuchni greckiej.

Restauracja Zorba po Kuchennych Rewolucjach to teraz Kalamata Bistro

Z opisu odcinka mogliśmy poznać historię restauracji:

Właścicielka greckiej restauracji "Zorba" w Tychach, Krystyna "odziedziczyła" ją po mężu. Mężczyzna prowadził pizzerię i zachęcony jej powodzeniem, uznał, że pora na lokal z prawdziwego zdarzenia i to inny niż wszystkie w Tychach. Przeciwna pomysłowi Krystyna zdawała sobie sprawę, że jest to ryzykowny pomysł i czeka ich prawdziwa harówka. Po wielu namowach doszli do wniosku, że otworzą restaurację z kuchnią grecką, której brakowało w mieście. Nie zrażeni tym, że żadne z nich nie było w Grecji przystąpili do działania i tak w Tychach pojawiła się "Zorba". W tym samym czasie Krysia urodziła wcześniaka, zaś jej mąż wyjechał do innego miasta do lepiej płatnej pracy.

Emilia, menadżerka i przyjaciółka rodziny, sama musiała zająć się nową restauracją. To ona wyszukiwała przepisy, tworzyła menu, zajmowała się wystrojem wnętrz, który zresztą był pierwszą kością niezgody między paniami. Krysia kwestionowała prawie każdą decyzję Emilii dotyczącą wyposażenia i dekoracji. Pod nowymi rządami lokal nie rozkwitał, a finansowano było coraz gorzej. Gdy stan dziecka właścicielki się poprawił, kobieta zaangażowała się w prace i wspólnie z przyjaciółką postanowiła zawalczyć o "Zorbę". Sytuacja jest już jednak na tyle zła, że starania Krystyny to za mało na ratunek. Czy Magdzie Gessler uda się jeszcze pomóc restauracji?

Zobacz także

Po Kuchennych Rewolucjach restauracja "Zorba" w Tychach nazywa się obecnie "Kalamata Bistro". Kalamata to jeden z regionów w Grecji, który słynie z oliwek. Menu zostało całkowicie zmienione, a zaproponowane przez Magdę Gessler potrawy to m.in. horiatiki, czyli sałata grecka, giouvarlakia - zupa z klopsikami jagnięcymi czy paidakia - comber jagnięcy z ziemniakami po grecku, faszerowaną papryką i sosem tzatziki.

Kalamata Bistro znajduje się Mikołowska 97, 43-100 Tychy. Przypominamy także, że powtórkę 10. odcinka "Kuchennych Rewolucji" można obejrzeć na platformie Player.pl.

RadioZET.pl/player.pl/KP