Zamknij

Steven Spielberg stworzy film o swoim życiorysie. Znamy pierwsze szczegóły

10.03.2021 12:42

Steven Spielberg to legendarny reżyser, który już wkrótce zrealizuje coś na kształt swojej filmowej autobiografii. W jedną z głównych ról wcieli się Michelle Williams. Co już wiemy o projekcie?

Steven Spielberg stworzy film o swoim życiorysie. Znamy pierwsze szczegóły
fot. Invision/Invision/East News

Steven Spielberg, czyli jeden z najbardziej uznanych reżyserów w Hollywood, zrealizuje film oparty na swoim życiorysie. W filmowej "autobiografii" twórcy "Szczęk" wystąpi znana aktorka - Michelle Williams. Co już wiemy o projekcie i kiedy odbędzie się premiera? Szczegóły poniżej.

Steven Spielberg stworzy film o swoim życiorysie

Niezatytułowany jeszcze film o życiu Stevena Spielberga skupi się przede wszystkim na jego dzieciństwie w stanie Arizona. Za produkcję odpowiada studio Amblin Partners, a scenariusz ma napisać sam Spielberg, we współpracy z Tonym Kushnerem. Jak zauważa portal Deadline, będzie to pierwszy filmowy scenariusz, który wyjdzie spod ręki Stevena Spielberga, od czasu "A.I. Sztuczna inteligencja" z 2001 roku.

Reżyser zajmuje się obecnie kompletowaniem obsady. Wiemy już, że jedną z głównych ról zagra Michelle Williams, znana głównie z ról w filmach "Blue Valentine", "Mój tydzień z Marilyn" i "Manchester by the Sea". Aktorka ma wcielić się w postać luźno inspirowaną matką Stevena Spielberga.

Film nie ma jeszcze oficjalnego tytułu. Zdjęcia do produkcji ruszą latem 2021 roku, a premierę zapowiedziano na 2022 rok.

loader