Zamknij
Squid Game - kadr z serialu Netflix
  • Itaewon Class
  • Crash Landing on You
  • parasite
  • 8 Zobacz
fot. Netflix/materiały prasowe

Koreańskie filmy i seriale stają się coraz popularniejsze. Oto zestawienie 8 najlepszych produkcji z Korei Południowej. Które z nich warto obejrzeć?

Ostatnimi czasy południowokoreańskie tytuły cieszą się coraz większym zainteresowaniem widzów z Europy i Ameryki Północnej. Udowadniają to sukcesy koreańskich twórców, którzy potrafią zaskoczyć oryginalnymi pomysłami i umiejętnym budowaniem klimatu. Które filmy i seriale z Korei Południowej są najlepsze?

Wśród filmów największą popularnością cieszy się obsypany Oscarami "Parasite". Na przestrzeni lat powstało jednak wiele tytułów z różnych gatunków, które powinny zadowolić kinomanów. Wybraliśmy cztery filmy, uznawane za najlepsze produkcje koreańskie. Podobnie rzecz ma się z serialami. Również postawiliśmy na cztery historie w odcinkach, popularyzowane na Zachodzie głównie za sprawą platformy Netflix (ostatnio triumfy święci "Squid Game"). Które z nich trafiły do zestawienia?

Biorąc pod uwagę ilość sukcesów koreańskich twórców, niewykluczone, że w przyszłości zwojują oni światowe kino i świat seriali. Miejmy nadzieję, że niebawem zobaczymy więcej tytułów tak dobrych, jak te, które pojawiły się w naszym zestawieniu.

loader

RadioZET.pl